Shiba Inu’nun Yeni Zirvelere Ulaşma Potansiyeli

Bitcoin Haber

Bitcoin’in $38,000 direnç seviyesini aşma mücadelesi, Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere altcoin piyasasını etkiliyor. Ağustos 2020’de piyasaya sürülen ve kısa sürede %10 milyonluk inanılmaz bir artışla birçok yeni milyoner yaratan popüler meme coin SHIB, son zamanlarda $0.00000965’te yerel bir zirve oluşturdu ve geçen haftadan bu yana iki yakınsak trend çizgisi içinde konsolide oluyor. Bu formasyon, SHIB’in $0.00001 barajını kırma ve yeni zirvelere ulaşma potansiyelini gösteriyor.

Geçtiğimiz 30 gün içinde Shiba Inu’nun fiyatı %30’luk bir artışla $0.00000612’den şu anki ticaret fiyatı olan $0.00000863’e önemli bir büyüme yaşadı. Ancak bu yükseliş trendi, piyasada artan belirsizlik dönemiyle çakışan $0.00000965 seviyesinde dirençle karşılaştı.

Yatırımcılar için bir geri çekilme yaşandı ve bu düzeltme, 50% Fibonacci geri çekilme seviyesine karşılık gelen $0.000008 seviyesine ulaştı. Uzun vadeli bir boğa koşusunun bağlamında bu geri çekilme, genellikle sağlıklı bir düzeltme olarak görülüyor.

4 saatlik zaman dilimi çizelgesine bakıldığında, bu konsolidasyon aşamasının, genellikle yatay hareketin kısa bir dönemini içeren ve kesin bir yukarı yönlü kırılma öncesine işaret eden bir devamlılık modeli olan bir “bayrak” formasyonu oluşturduğu görülüyor. SHIB, bu bayrak formasyonunun üst trend çizgisinin üzerine çıkarsa, başlangıç fiyat hedefi olarak %18’lik potansiyel bir kazançla $0.0000150’yı hedefleyebilir.

SHIB’in ana rakibi Dogecoin (DOGE) ile fiyat davranışı son üç aydaki performansı karşılaştırıldığında, DOGE’nin yeni zirveler ve düşükler oluşturarak daha güçlü bir ivmeye sahip olduğu görülüyor. Buna karşın SHIB, $0.00000969 seviyesini aşmakta zorlanıyor. Piyasadaki hakim boğa eğilimi göz önüne alındığında, Dogecoin uzun pozisyonlar için daha elverişli fırsatlar sunabilir. Bu arada, SHIB günlük zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) düşüş eğilimi gösteren düşükler oluşturuyor, bu da satış baskısına işaret ediyor. Ancak, SHIB’in fiyatındaki mevcut yukarı yönlü trend, daha fazla yükseliş hareketinin daha yüksek bir olasılığını öneriyor. Daralan Bollinger Bantları (BB) ile birlikte RSI, piyasanın potansiyel bir kırılma veya trendin devamı öncesinde tipik bir düzeltme aşamasında olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzmanın Gözünden XRP’nin Geleceği ve Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Ethereum Gaz Ücretlerindeki Artış ve Alternatif Blok Zincirler

İlgili Haberler