Shiba Inu’nun Yeni Layer-2 Çözümü Shibarium’un Hızlı Büyümesi ve Etkileri

Bitcoin Haber

Shiba Inu’nun (SHIB) yeni Layer-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium, hızla büyümeye devam ediyor. SHIB blockchain takipçisi Shibariumscan’ın yeni verilerine göre, Shibarium’daki toplam işlem sayısı 2,5 milyonu aştı ve günlük işlem sayısı 200.000’in biraz üzerine çıktı. Protokol, 1,2 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresine hizmet veriyor ve Shibarium’un kendi verileri, Kemik Shibaswap (BONE) miktarının 27,1 milyonu aştığını gösteriyor.

Bu ayın başlarında Shibarium, 1 milyondan fazla işlem ve cüzdan adresine ulaştı. Geliştirici Kaal Dhairya, Shibarium’un arkasındaki ekibin, Shibarium’u piyasadaki en iyi Layer-2 protokollerinden biri haline getirmeye kararlı olduğunu belirtti. Dhairya, hedeflerinin hızlı ve ucuz Layer 2 ağı statüsünü korumak olduğunu ifade etti.

Shibarium’un piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, milyonlarca dolar değerindeki kripto paranın Ethereum (ETH) köprüsü üzerinde sıkışmasına neden olan teknik sorunlar yaşandı. Ancak, proje, teknik sorunları hafifleteceğini söyleyen lider geliştirici Shytoshi Kusama’nın yeni bir izleme sistemiyle tekrar çevrimiçi hale geldi.

SHIB, yazının yazıldığı sırada 0,000007 dolardan işlem görüyordu. Gün içerisinde küçük bir artışla, BONE ise 0,832 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte marjinal bir artış yaşadı. SHIB fiyatı küçük bir artışla işlem görüyor, BONE ise son 24 saatte marjinal bir artış yaşadı. Shibarium’un başlangıcından bu yana büyüme kaydetmesi ve gas ücretlerini düşürmesi, SHIB ve BONE kullanıcıları için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Yeni XRPL Değişiklikleri İle Toparlanma Sürecine Girişi

Sonraki Haber

Polkadot’un Yeni Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler ve Beklentiler

İlgili Haberler