Shiba Inu’nun Teknik Analizi: Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında teknik analiz, özellikle vadeli işlem piyasasında işlem yapan yatırımcılar için sürekli takip edilmesi gereken bir gösterge olarak ön plana çıkıyor. Peki, 0.00000853 dolar seviyesinde işlem gören Shiba Inu için teknik analiz hangi ipuçlarını sunuyor? Detaylı grafik analizi ve önemli destek-direnç seviyeleriyle detaylı bir inceleme yapalım.

Shiba Inu’nun günlük grafiğinde dikkat çeken ilk formasyon daralan takoz formasyonu. Bu süreçte SHIB, direnç çizgisine üç kez dokunarak bu dokunuşlardan sonra belirgin düşüşler yaşadı. Özellikle EMA 200 (kırmızı çizgi) seviyesi, son direnç dokunuşundan sonra dar bir aralığa sıkışan SHIB için büyük önem taşıyor. Günlük çubuk bu seviyenin altında kapanırsa, destek çizgisinin hedefine ulaşabilir.

SHIB’in günlük grafiğinde dikkate alınması gereken önemli destek seviyeleri sırasıyla 0.0000083, 0.0000076 ve 0.0000071 dolar. Eğer günlük çubuk 0.0000076 dolar seviyesinin altında kapanırsa, SHIB fiyatında önemli bir ivme kaybına ve son zamanların en düşük seviyelerine ulaşmasına neden olabilir.

SHIB için günlük grafikte takip edilmesi gereken en önemli direnç seviyeleri sırasıyla 0.0000091, 0.0000103 ve 0.0000117 dolar. Özellikle günlük çubuk 0.0000103 dolar seviyesinin üzerinde kapanırsa, takoz formasyonunun yukarı hareketine ve SHIB fiyatının önemli bir ivme kazanmasına katkıda bulunacaktır.

Diğer yandan Shiba Inu’nun günlük grafiği olası bir düşüş senaryosu sunarken, bu durum dört saatlik SHIB grafiğinde şu an için görülmüyor. Yükselen kanal formasyonunda hareket eden SHIB, Ekim’de direnç kırılmasından sonra önemli bir düzeltme yaşadı ki bu bir boğa tuzağı olarak ortaya çıktı. Destek seviyesine yapılan son dokunuşlar SHIB fiyatını güçlendiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche’ın AVAX Tokeni Ethereum Rakipleri Arasında Öne Çıkıyor

Sonraki Haber

Küresel Bankaların Kripto Para Birimlerine Yatırımı Artıyor, XRP Öne Çıkıyor

İlgili Haberler