Shiba Inu’da Balina Hareketliliği: Trilyonlarca Token Hareket Ettirildi!

Bitcoin Haber

Piyasa değerine göre en büyük ikinci memecoin olan Shiba Inu, son dönemde yatırımcıların radarına girdi. Ancak, altcoin’in fiyatındaki düşüş ve bir Shiba Inu balinasının gerçekleştirdiği tuhaf cüzdan işlemleri, yatırımcılar arasında korkuyu tetikledi. Shiba Inu balinasının 0x1406 ile başlayan bir cüzdan adresinden devasa miktarda SHIB tokenlerini, daha küçük ve dikkat çekmeyen cüzdan adreslerine paylaştırması, piyasada olumsuz spekülasyonlara yol açtı.

Kripto veri analiz şirketi Bubble Maps, bu balinanın işlemlerine ve cüzdan adresindeki hareketliliğe dikkat çekti. Bu adresin 2020 yılında 100 trilyon adet SHIB token toplayarak yüzde 10’luk bir kontrol sağladığı ifade edildi. Ancak, SHIB’ın piyasa değeri 2021’de 40 milyar dolara yükseldiğinde, balina SHIB’lerini daha küçük miktarlarda yeniden paylaştırdı.

Bubble Maps, bu paylaştırma işlemlerinin bir amaca hizmet ettiğini düşünse de kesin bir sonuca ulaşamadı. Ayrıca, cüzdan adreslerinin oluşturulmasından bu yana, herhangi bir alım, satım veya transfer olmaksızın hareketsiz kaldıkları belirtildi. Bu durum, Bubble Maps’in ilgisini çekti.

Diğer yandan, söz konusu cüzdan adresinin sahibi olduğunu iddia eden anonim bir kişi, cüzdan adresleriyle ilgili tweet’lerin kaldırılması talebinde bulundu. Talebin gerekçesi, bu durumun potansiyel saldırılara zemin hazırlaması ve büyük kripto para yatırımcılarının karşılaştığı gizlilik ve güvenlik sorunları olarak gösterildi.

Shiba Inu’nun fiyatı son 24 saatte yüzde 1,12 düşüşle işlem görürken, SHIB yakımlarını takip eden bir platform olan Shibburn, yakım oranının yüzde 203,57 artarak 68.48 milyon adet SHIB’e yükseldiğini duyurdu. Bu durum, SHIB’ın dolaşımdaki arzını 579.71 trilyon adete düşürdü.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NFT Piyasası Zorluklarla Karşı Karşıya: Büyük Şirketlerin Yatırımları Durumu Kurtarabilir mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Yükselişi İşaret Eden Olumlu Göstergeler

İlgili Haberler