Shiba Inu Yatırımcıları Zararda: Kripto Para Piyasasının Son Durumu

Bitcoin Haber

Son bir haftada kripto para piyasası durgun bir seyir izlerken, piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kalmayı başardı. Ancak bazı kripto varlıklar, özellikle Shiba Inu (SHIB), bu durumdan olumlu etkilenmiş gibi görünmüyor. SHIB sahiplerinin %82’si negatif bir işlem geçmişiyle varlıklarını sürdürürken, yalnızca %9’u karlı bir pozisyona sahip.

Shiba Inu token sahiplerinin zarar durumunu gösteren veriler, her kripto cüzdan adresinin satın alım yaptığı andaki fiyatını mevcut fiyatlarla karşılaştırarak elde edildi. Özellikle, bir yıldan uzun süredir kripto paralarını ellerinde bulunduran yatırımcıların sayısının artması, zarar edenlerin sayısını da artırdı.

CoinMarketCap endeksine göre Shiba Inu’nun son 12 ayda %35’ten fazla fiyat değer kaybı yaşaması, bu durumun nedenlerinden biri olabilir. Orta vadeli SHIB token sahipleri, varlıklarını elde tutmaya devam ederken, kısa vadeli sahipler kripto paralarını satıyor ve ekosisteme para girişini kısıtlıyor.

On-chain sinyaller, kısa dönemli kripto para sahiplerinin elde tutma süresine göre yatırımcıların cüzdanlarının ağırlık kaybetmesi durumunu doğruluyor olabilir. Sadece %0,26’lık “Net Ağ Büyümesi”, Shiba Inu için bir düşüş işareti olarak yorumlanabilir.

Kripto paraya güvenen yatırımcıların yüzdesindeki düşüş ve “Büyük İşlem” miktarının %3,5 oranında düşmesi, bir düşüş göstergesi olarak yorumlanabilir. Ancak, kripto borsalarındaki “Alış-Satış hacminde” %3,35 oranında yükseliş dengesizliği bulunuyor ki bu, SHIB satın almak için token’ı satmaktan daha fazla emir olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2024 Yılında Beklenen Airdrop Etkinlikleri: Metamask, OpenSea, LayerZero ve zkSync Era

Sonraki Haber

XRP’nin Yeni Güncellemesi: Yenilenmiş Altyapı ve Fiyat Etkisi

İlgili Haberler