Shiba Inu (SHIB) İçin Kritik Seviyenin Altına İnildi: Sosyal İlgi Düşüyor

Metin Alaca

Ethereum (ETH) ağı tabanlı en popüler kripto para projelerinden birisi olan Shiba Inu (SHIB), son dönemdeki yükselişinden sonra piyasanın genel durumu nedeniyle sert düşüş yaşamaya devam ediyor.

Ethereum Düşerken SHIB de Bundan Etkilendi

SHIB, özellikle son 1 aylık süreç içerisinde ciddi bir darbe aldı ve bu darbenin en çok etkilediği alanın sosyal medya olduğu görülüyor. Dogecoin ve Shiba Inu gibi kripto para projeleri en çok sosyal medyadan besleniyor ve  şu an durum pek iyi gözükmüyor.

Elon Musk’ın 14 Mart tarihinde attığı Shiba Inu tweeti ile bir hayli popüler olan SHIB, şu an o tweetin öncesindeki popülerlik seviyelerine geri döndü. SHIB tabanlı sosyal medya tablosuna bakıldığında zirve yapılmasından sonra dip seviyelere kadar çekilme yaşandığı net bir şekilde görülebilmekte. Şu an için bearish olarak gösterilen olumsuz noktaya gerileyen SHIB’in sosyal medyadaki etkinliğini, fiyatı da etkiliyor.

SHIB’in Sosyal Grafiği Hiç İyi Gözükmüyor

Santiment tarafından yayınlanan verilere göre aslında SHIB için zirve nokta mayıs ayı oldu. Bitcoin de dahil olmak üzre birçok kripto para birimi mayıs ayında zirve yaptıktan sonra sert bir şekilde düşüşe geçti ve 16 Mayıs tarihi belirleyici oldu. 16 Mayıs tarihinden sonra önde gelen birçok kripto para birimi %50 veya üzerinde değer kaybetti.

SHIB’in yaşadığı bu düşüşün bir sebebi piyasanın genel durumu iken diğer sebebi de Ethereum fiyatının yaşadığı sert düşüş olarak ifade edilebilir. ETH/USD partesi 4.300 dolar seviyesine çıkıştan sonra sert düştü ve Ethereum ağı tabanlı birçok proje de bu düşüşten etkilendi.

Santiment Uzmanlarından SHIB Yorumu

Santiment uzmanları, şu an Shiba Inu için “hype”nin bittiğini vurgulamakta. Aktif cüzdan sayılarında inanılmaz bir düşüş yaşanmasının yanı sıra sosyal medya verilerinin de böylesine sert bir düşüşü göstermesi, uzmanların haklı olduğuna işaret ediyor. Santiment ekibi bunun yine de kötü bir sinyal olmayabileceğini vurgulamakta. SHIBA’nın hala Ethereum ağında en aktif 10 kripto paradan birini olduğunu belirten uzmanlar, bunun aslında toparlanma sinyali olduğunu düşünüyor.

SHIB ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34. sırada yer alıyor ve 0.00000626 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC ve XRP Mücadelesi: Ripple Elindeki İle Yetinmeli Mi?

Sonraki Haber

BTC Fiyatı: Bitcoin Haftaya Yüzde 12 Artış İle Başladı!

İlgili Haberler