Shiba Inu (SHIB), Coinbase Listelemesi İle Yukarı Sıçradı

Mert Bahçe

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Shiba Inu’yu listelediğini duyurdu. Coinbase kullanıcıları, Shiba Inu’ya resmi internet sitesinden ve mobil uygulamalardan ulaşabilecek. Bu önemli haber, popüler şaka kripto paranın fiyatının artmasına yol açtı.

Shiba Inu, İvme Kazandı

Yakın bir tarihte Coinbase, profesyonel alım satım platformu Coinbase Pro’da Shiba Inu’yu listelemişti. Bu adım ilk olarak haziran ayında duyurulan ancak teknik aksaklıklar nedeniyle ertelenen bir hamleydi. Kendisini Dogecoin katili olarak tanımlayan Shiba Inu, meme token’lar arasında en popüler ikinci kripto paradır.

Coinbase etkisi ile Shiba, son 24 saatlik zaman diliminde %20’nin üzerinde artış kaydederek 0.00000950 dolara yükseldi. Coinmarketcap verilerine göre Shiba Inu’nun günlük işlem hacimleri %1171 artarak inanılmaz seviyelere ulaştı. Shiba Inu, uzmanların öngörülerine göre artan sosyal medya aktivitesi ve ekosistem güncellemeleri ile yükselen bir grafik izliyor.

Shiba Inu ekibi, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e Shiba arzının büyük bir kısmını hediye etmesiyle biliniyor. Buterin sahip olduğu SHIB miktarını hayır kurumlarına bağışlarken Shiba topluluğunun korkuyla beklediği geleceğin önünü açtı.

Elon Musk ve Coinbase

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Shiba Inu ırkı köpeğinin resmini Twitter hesabından paylaştı. Köpek yavrusuna Floki ismini veren Elon Musk, Floki isimli token’ın ani artışına neden oldu. Elon Musk, Dogecoin destekçisi olarak biliniyor. Sosyal medyada Dogecoin’in 1 dolara ulaşmasını destekleyen DOGE topluluğunun birçok çalışması bulunuyor.

Coinbase, SEC ile olan çatışmasının ardından Shiba Inu’yu listelediğini bildirdi. Şirket, Ekim ayında piyasaya sürmek istediği bir kredi ürünü için ABD SEC ile mücadele veriyor. Düzenleyiciler, Coinbase’i kurallara uymamak gerekçesiyle konuyu davaya taşımak ile tehdit etti.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2021 Yılı Bitcoin Fiyat Beklentileri: BTC En Düşük Hangi Seviyeyi Görebilir?

Sonraki Haber

“El Salvador’un Bitcoin Hamlesinin Olumsuz Etkileri Anında Görüldü”

İlgili Haberler