Shiba Inu (SHIB) Coin: Beklentiler ve Gerçekler

Bitcoin Haber

Shiba Inu (SHIB), popüler bir meme coini olmasına rağmen, son dönemde özellikle on-chain veriler açısından iyi günler geçirmiyor. Kripto para piyasalarının volatil yapısı, talepte yaşanan düşüş ve fiyat erimeleri Shiba Inu’yu da etkiledi. Shiba Inu ekosisteminin bir parçası olan Shibarium, bir ay içerisinde 3 milyonu aşkın işleme ev sahipliği yapmasına rağmen, aktif kullanıcı sayısında ve yeni cüzdan oluşturma sayısında düşüş yaşandı.

Shibarium, Shiba Inu ekibi tarafından geliştirilen bir layer2 çözümüdür ve kısa sürede önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. İlk günlerde işlemlerin başarısız olması nedeniyle eleştiri alan ağ, bu sorunları çözdükten sonra önemli bir performans artışı gösterdi. Lansman sonrası ilk haftada 1 milyondan fazla cüzdanla etkileşime geçti ve bu sayı 1,25 milyona ulaştı.

Ancak, Shibarium’un başarılı başlangıcına rağmen, ağdaki aktif kullanıcı sayısı hızla düşmeye başladı. Yeni cüzdan oluşturma sayısı 100’ün altına düştü ve 3 milyonluk işlemlerin büyük bir bölümü ilk lansman heyecanıyla gerçekleşti. Shibarium’ın ilgi çeken hikayesi, aktif kullanıcı sayısındaki düşüş ile birlikte kötü sonuçlandı gibi görünüyor.

ShibariumScan verilerine göre, 8-15 Eylül tarihleri arasında Shibairum’daki ortalama günlük işlemler 100.000’i aşmıştı. Ancak son birkaç günde bu sayı 40.000’e kadar düştü. Ayrıca, Shibarium’da kilitli varlıkların değeri de azaldı. 29 Ağustos’ta 1,27 milyon dolarla zirve yapan kilitli toplam değer (TVL), bugün yaklaşık 800 bin dolar civarında.

Shiba Inu ekibi, Metaverse ve DeFi gibi alanlarda önemli adımlar attı. Ancak, bu son gelişmelerin Shiba Inu’nun geleceğini büyük ölçüde etkileme potansiyeli var. Shiba Inu’nun gelecek performansı, bu projelerin başarısına bağlı olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoinler ve Bitcoin: Milyarder Tim Draper’dan Uyarılar ve Tavsiyeler

Sonraki Haber

Hong Kong’da Kripto Para Skandalı: JPEX Olayının Etkileri

İlgili Haberler