Shiba Inu (SHIB) Balinaları Hareketli: Büyük Miktarlarda Alım Yapıldı!

İlayda Peker

Kripto para piyasasında son günlerde bir satış baskısı görülüyor ve fiyatlarda aşağı yönlü hamleler bulunuyor. Ancak Shiba Inu destekçileri bu durumu bir fırsata çevirerek düşüşleri satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor gibi görünüyor.

171 Milyar Token’lık Alım

İlk büyük işlem, bir gün önce balinanın 6 milyon dolar değerinde SHIB token satın almasıyla blok zincirinde yerini aldı. Token, genel olarak kripto para piyasasında büyük bir düzeltmenin ardından 0.000049 dolar civarında işlem görüyordu.

İlk emrin yerine getirilmesinden on bir saat sonra, balina yeni bir alım yaptı ve cüzdanına 0,000048 dolardan 2,3 milyon dolar değerinde Shiba Inu ekledi.

Yapılan açıklamalara göre balinaların artan kontrolü ile piyasa katılımcıları trendin tersine dönmesini bekliyor. Shiba önceki ATH’ye ulaştıktan sonra, balinaların ağdaki payı biraz azaldı ve bu da bir haftadan kısa bir sürede %45’lik ciddi bir düzeltmeye yol açtı.

Piyasadaki balina sayısının artmasıyla birlikte, bireysel yatırımcılar artık pazarın çoğunluğunu oluşturmayacak ve balinalar, küçük yatırımcıların aksine, yeni zirveler gelene kadar konumlarını koruma eğiliminde.

Shiba Inu Fiyatı

Shiba Inu fiyatı 28 Ekim’de 0,00008845 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra gerilemeye başladı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,000048 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla SHIB fiyatında ciddi bir düzeltme olduğu ifade edilebilir.

Ancak balinanın da alım yaptığı seviye olan bu noktanın dip nokta olabileceği ve buradan yukarı yönlü bir hamlenin olabileceği de yapılan analist yorumları arasında yer alıyor.

Ancak son zamanlarda her ne kadar şaka coin’lerin de kendi piyasaları oluşmuş olsa da bu kripto para birimlerinde volatilitenin normal kripto paralardan bile çok olduğunu unutmadan işlem yapmakta fayda var. Yükselişler çok fazla olduğu gibi düşüşler de benzer şekilde hızlı olabiliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance CEO’su CZ, Kripto Para Yatırım Sepetini Açıkladı

Sonraki Haber

Rusya’nın Dijital Rublesi Adım Adım İlerliyor!

İlgili Haberler