Shiba Inu (SHIB), Balinalar Arasındaki Hakimiyetini Kaybediyor

Mert Bahçe

Popüler meme token Shiba Inu, en büyük 1.000 Ethereum cüzdanı arasındaki hakimiyetinin önemli bir kısmını kaybetti. SHIB, bir geri çekilme hareketi nedeniyle piyasa değerinin yaklaşık olarak %12’sini sildi. Aşağı yönlü eğilim güç kazanırken SHIB, 0.000040 dolarlık seviyesini korumak adına mücade ediyor.

Balinalar Varlıklarını Diğer Kripto Paralara Aktarıyor

Kripto para piyasasının aşağı yönlü trendi birçok kripto parayı etkiledi. Lider Bitcoin, 56.000 dolar seviyelerindeki seyrini sürdürürken meme token’lar darbe aldı. Dogecoin katili olarak kendini tanıtan Shiba Inu, balinalar arasındaki hakimiyetini kaybetme eğiliminde. Bunun anlamı ise balinaların fonlarını Shiba Inu yerine diğer varlıklara aktarmasıdır.

Genel olarak piyasa şu anda metaverse token’larına kaymış durumda ve balinalar fonlarını bu alana taşıyor. Toplam hodlingler ele alındığında Shiba Inu’nun payı %20 oranlarından %8’e kadar düşmüş durumda ve eğilim sürüyor. Tüm varlıkların USD değeri 2 milyar dolar olarak kaydedilirken SHIB fiyat düşüşünden kaynaklanan %10’luk kayıpla yüzleşti.

Balinaların Shiba Inu varlıklarını ve pozisyonlarını bir kenara bıraktığı görüldü. Bu durum, kripto para piyasasında Shiba Inu’nun şüpheli performansına bağlı olabilir. Toplam hodlinglere göre balinalar şu anda çoğunlukla daha küçük çapta altcoin’ler ve nispeten az popülaritesi olan “diğer token’lar” kategorisinde konumlanıyor.

Shiba Inu Fiyatı

2021 yılına damga vuran kripto paralar arasında üst sıralarda yer alan Shiba Inu, bu yazının kaleme alındığı sırada ATH seviyesinin %52 gerisinde kaldı. Shiba Inu, yaklaşık bir ay önce 0.000088 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Hype tabanlı altcoin, borsa listelemelerinin akabinde çarpıcı yükselişler sergilemeye devam ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hindistan’da İşler Netleşiyor: Kripto Para Birimleri Yasaklanacak Mı?

Sonraki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Yönü Yukarı Çevirebilecek Mi?

İlgili Haberler