Shiba Inu Rallisi Yavaşladı: SHIB Fiyatı Hızlı Toparlanmanın Ardından Neden Frene Bastı?

Mert Bahçe

Popüler şaka kripto para Shiba Inu, düzeltme evresini tersine çevirdikten sonra ilk yavaşlama belirtilerini gösteriyor. Balina düzeyindeki adreslerdeki arz 2 milyar dolara ulaştı. Varlığın net akışı da azaldı ancak yine de %176’lık pozitif bölgede yer aldı.

Shiba Inu Neden Yavaşladı?

Net akış, bir varlığa mevcut fon akışının ana göstergelerinden biridir. Bu bağlamda net akış, fonun Ethereum blok zincirindeki balina katmanlı cüzdanlardaki hareketini yansıtıyor. Düzeltme ve düşüş dönemlerinde, bir varlığın net akış değeri negatif kalır. Negatif net akış varlık değeri, balinaların pozisyonlarını kapattığını ve fonlarını varlıktan uzaklaştığını gösterir. Bu durum Shiba’nın daha önce kazandığı değerinin %60’ından fazlasını kaybettiğinde olduğu gibi görülebilir.

Bununla birlikte WhaleStats verilerine göre Ethereum balinalarının en çok işlem yaptığı kripto para Shiba Inu olarak biliniyor. Dogecoin katili olarak kendini lanse eden SHIB, giderek popüler hale geliyor. Balinaların yanı sıra küçük çaplı yatırımcılar SHIB’e büyük ilgi gösteriyor.

Balinalar Yavaşladı

Shiba Inu’nun toparlanma rallisi yavaşlarken, balinaların token arzının dörtte birinden fazlasına sahip olmasıyla birlikte balina cüzdan varlıklarının değeri aynı kaldı. Varlıkların toplam değeri yaklaşık 2 milyar doları temsil ediyor. Shiba Inu balinalarının toplam varlıkları bir haftadan kısa sürede 1.5 milyar dolardan 2 milyar dolara yükseldi.

Balinalar 500 milyon dolar değerinde varlık satın almış gibi görünse de varlıklarının değerindeki artışın arkasındaki asıl sebep ise %25’lik büyümedir. Shiba Inu fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ralli zirvesinden %6.5 kaybederken 0.000037 dolardan alım satım işlemi görüyor. Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %57 uzağında konumlanıyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) ve Altcoin Fiyatlarında Son Durum

Sonraki Haber

Terra, Bir Dolandırıcılık Girişimine Karşı Uyardı!

İlgili Haberler