Shiba Inu Fiyatında Artış ve Shibarium Beklentisi

Bitcoin Haber

Ethereum tabanlı bir memecoin olan Shiba Inu, fiyatında önemli bir artışla güne başlayarak kripto dünyasında tekrar ilgi odağı oldu. Ancak fiyat artışına rağmen, altcoin’in yakma oranının çift hanelere düştüğü gözlemlendi.

Shibburn tarafından sağlanan en son verilere göre, SHIB’in yakma oranı son 24 saatte %62.21 oranında azaldı. Bu düşüşe rağmen, son 24 saatte 46.14 milyon SHIB tokeni yakıldı, ancak yakma oranı bir önceki günün oranının altına düştü.

Shiba Inu’nun SHIB token ekonomisindeki çabaları sonucunda, ilk arzdan bu yana 410 trilyondan fazla SHIB tokeni yakıldı. Shiba Inu’da token yakma stratejisi, kalan tokenların değerini artırarak kıtlık yaratmayı amaçlıyor. Token dağıtımı veya emisyonuna dayalı olası enflasyonist etkileri azaltmak için dolaşımdaki arzı azaltmayı hedefliyor.

Yazım sırasında SHIB, son 24 saatte yaklaşık %15’lik bir artışla $0.000009052’den işlem görüyor. SHIB’in işlem hacmi de son 24 saatte %48 artış göstererek 418.1 milyon dolara ulaştı.

Son zamanlarda gerçekleştirilen büyük SHIB yakmaları, dolaşımdaki SHIB arzında önemli bir azalma gösterdiği için, altcoindeki fiyat artışının uyumlu olduğu görülüyor. Verilere göre, son 7 günde 361.81 milyon SHIB tokeni yakılarak dolaşımdan çıkarıldı. Diğer yandan, EVM tabanlı blok zincirlerini analiz etmek için kullanılan bir araç olan ShibariumScan tarafından sağlanan en son verilere göre, Shiba Inu Layer 2 ağı Shibarium’daki aktivitede önemli bir azalma gözlemleniyor. Yazım sırasında ağda oluşturulan blok sayısı %38 azaldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Fiyatlarında Büyük Artış ve Yatırımcı İlgisi

Sonraki Haber

Horizen Coin: Merkezi Olmayan Sidechain Platformu

İlgili Haberler