Shiba Coin’in Yakım Stratejisi ve Yapay Zeka İle İmtihanı

Bitcoin Haber

Kasım 2022’den bu yana, FET ve AGIX gibi yapay zeka teknolojilerine olan ilgi artışa geçti ve altcoinlerin fiyatlarını uçurdu. Shiba Coin de bu hype alanlardaki ürünleri piyasaya sürmek için hevesli durumda. Peki şu anki durum nedir ve bu alanda bir ürün görebilecek miyiz?

Shiba Coinlerin ölü cüzdanlara gönderilme sayısı aniden arttı ve birkaç işlemde 80 milyon token yakıldı. Ancak bu fiyat üzerinde önemli bir etki yaratmadı. Gerçek umut Shibarium ağına bağlıydı. Eğer ağ günlük olarak büyük işlem ücretleri üretseydi ve testnet performansı ana ağa taşınabilseydi, aylık 40 milyon dolar değerinde Shiba Coin yakılacaktı. Ancak sonuçlar hüsran oldu.

Yeni kullanıcı sayısı dün itibarıyla 27’ye düştü. Aktif kullanıcı sayısının 11 Kasım’da 545’ten 770’i aşmasına rağmen, bu durum aylık 40 milyon dolar değerinde yakım için yeterli değil.

Shiba Coin, her dönemin popüler alanlarında ürün çıkarmayı sever. Shibarium ile RWA alanında neden bir şey yapılmadığı merak edilirken, yapay zeka hamlelerinin geleceği hakkında tartışmalar başladı. Meme coinlerin bu alanlarda alternatif ürünler yaratmaya çalışması güzel olsa da, bu ürünlerin sadece fiyat endişesiyle yaratıldıktan sonra terk edilmesi endişe verici. Metaverse, DeFi, layer2 ve NFT gibi pek çok alanda Shiba Coin’in başlangıç çalışmalarını ileriye taşıyamadığı görülmekte.

18 Kasım’da, baş geliştirici Shytoshi Kusama, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan’ın yapay zeka endüstrisinde merkeziyetsizliğe geçiş tavsiyesine kısa bir yorum paylaştı. Shiba Inu piyasa uzmanı Lucie, spekülasyonları şu sözlerle artırdı: “Merkeziyetsiz yapay zeka, tek bir şef olmadan, yenilik melodisine katkıda bulunan zihinlerin senfonisi gibidir.” Shiba Inu’nun yapay zeka alanına girişi, çok yönlü bir hizmet blockchaini olma hedefiyle uyumlu olsa da, bu alan aşırı teknik güç gerektiriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcılar Kazançlarından Yararlanmak İçin $GFOX Mu Satın Alıyor? 

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum’da Aktif Arz Tarihi Düşüşte

İlgili Haberler