Shiba Coin Yatırımcılarının Durumu ve Fiyatların Geleceği

Bitcoin Haber

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu, kendi ekosistemini inşa eden tek kripto para olma özelliğine sahip. Ancak, kısa vadede durum pek de parlak görünmüyor. Shiba Coin yatırımcılarının %88’i kar elde edemiyor ya da zararda. Yatırımcıların %11’i için mevcut fiyat, satış fırsatı olarak görülüyor.

Son bir hafta içerisinde Shiba Inu bakiyesi olmayan yeni ve aktif adreslerin sayısında yaklaşık %9,5 ila %9,7 arasında bir düşüş yaşandı. Shiba Inu adreslerinin genel genişlemesi, SHIB tokenlerini tutan ortalama adres sayısının birkaç ay boyunca 1,24 milyon civarında kalmasıyla durgunluk belirtileri gösteriyor.

Shiba Coin’in Telegram kanalında da katılımcı sayısında önemli bir düşüş gözlemlendi. Bu durum, duyarlılığın negatif bölgede olduğunu teyit ediyor. Shiba Coin arz dağılımında ise ilginç detaylar var. Toplam arzın yaklaşık %41,77’si aktif olmayan adreslerde bulunuyor ve dolaşımdan çekilmiş durumda.

Arzın %25’ini 48 büyük yatırımcı elinde tutuyor. On balina arzın neredeyse üçte birini kontrol ederken, küçük yatırımcılar token’ın toplam dağıtımının neredeyse %40’ına sahip. Buradaki “balinalar”, toplam token arzının %1’inden fazlasına sahip olan adresleri ifade ediyor.

Shiba Coin fiyatı, 5 Haziran haftasından bu yana dar aralıkta seyrediyor. Fiyat orta bölgenin altına iniyor ve bu da 0,0000065 dolarlık taban çizgisinin test edilebileceği anlamına geliyor. Yatırımcıların 0,00000768 dolar altı kapanışlarda daha temkinli olması öneriliyor. Ancak unutulmamalıdır ki, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı bilinmelidir. Yatırımcılar, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeli ve risklerini göz önünde bulundurmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Tarihsel Verileri ve Fiyat Tahminleri: 40.000 Dolar Mümkün mü?

Sonraki Haber

XRP’nin Zincir İçi Hacmi ve Geliştirme Faaliyetleri Artıyor

İlgili Haberler