Shiba Coin Yatırımcıları İçin Son Durum ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

Son 50 gün içerisinde Shiba Coin fiyatı ciddi düşüşler yaşadı ve yüzde 35 seviyesine kadar geriledi. Bitcoin‘in fiyatı ise 27.000 doların altında seyretmeye devam ediyor. Bu durum altcoinler için endişe verici olurken, SHIB coin’in fiyatı düzeltici bir formasyon içerisinde işlem görüyor.

Shiba Coin, 0,0000060 dolar ile 0,0000080 dolar arasındaki uzun vadeli aralıkta dalgalanıyor. Makro verilere baktığımızda, kripto paralar lehine olan bu veriler ve vadeli ETH ETF’ler, piyasaya olumlu bir hava katıyor. Ancak spot piyasalardaki talep eksikliği, dirençlerin güçlenmesine yol açıyor.

Shiba Coin için teknik analizlere göre, düşüş eğilimi devam ediyor. Temmuz ayında azalan bir direnç trend çizgisi tarafından reddedilen fiyat, aşağı yönlü hareketi besliyor. 0,0000080 dolarlık önemli destek seviyesinin de altına inilmesi, satıcıların işini kolaylaştırıyor.

Fiyat tahminlerine göre, haftalık RSI düşüş eğilimini desteklerken, genel piyasa hissiyatı ayıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Ancak 12 saatlik grafik boğalar için umut vaat ediyor. Fiyatın azalan bir paralel kanalın üst kısmında işlem görmesi, bir kopuşun olası olabileceğini gösteriyor.

Düşüş senaryosunda, fiyatın 0,0000065 dolara kadar düşebileceği belirtiliyor. Bu bölge, destek trend çizgisi olduğu için altında kapanışlar daha derin düşüşlere neden olabilir. Bitcoin’in 30.000 doları aşmaması durumunda ise uzmanlar, fiyatın 22.000-20.000 dolar bölgesine inebileceğini tahmin ediyor. Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığını yatırımcıların unutmaması gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash (BCH) Fiyatı Düşerken, Balina Hareketliliği Artıyor

Sonraki Haber

ABD Dolar Endeksi’nin Düşüşü Bitcoin’e Yükseliş Getirebilir

İlgili Haberler