Shiba Coin: Beklenen Yükselişi Yakalayamadı

Bitcoin Haber

Shiba Coin, piyasadaki alternatiflerin artmasına rağmen beklenen popülerlik artışını gerçekleştiremedi. 2021 yılında DOGE ve SHIB, alanlarında benzersiz kabul ediliyordu. Ancak Binance borsasında rakip meme coinlerin sayısı arttıkça, yatırımcılar daha fazla seçeneğe sahip oldu. Peki Shiba Coin’in güncel durumu nedir?

Shiba Coin fiyatı, Ağustos 2022’den bu yana haftalık grafikteki düşüş trend çizgisinin altında işlem görüyor. Yaklaşık 460 gündür bu direnci kırmaya çalışan popüler kripto para, üçüncü ve son denemesinde de başarısız oldu. Mevcut grafikte azalan bir takoz formasyonu gözükse de henüz teyit edilmedi. RSI da belirsiz sinyaller gönderiyor.

Shibarium göz ardı edilmeye devam ediyor ve bugün alınan olumlu verilere rağmen, Bitcoin fiyatı 37,000 doları geri kazanamadı. Borsalardaki satış baskısı fiyatı daha da aşağı çekebilir, bu da kripto piyasasında genel bir düzeltmenin göstergesi olabilir. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 36,600 dolardan alıcı bulurken, NASDAQ yaklaşık %2 kazançla açıldı.

Shiba Coin yatırımcıları için umut var mı? Yatırımcılar için umut verici faktör, azalan paralel kanaldan çıkıştır. Fiyat $0.00000840 bölgesini geri kazandı ve $0.0000098 direncini test etti. Uzun üst fitil bu kritik bölgedeki aktif satıcıların gücünü yansıtıyor. Kripto analisti Army_Shiba, bu hareketin $0.00001’e kadar devam etmesini bekliyor.

Shiba Coin yatırımcıları için fiyatın yönünü belirleyecek seviye $0.0000084’tür. Bu seviyeden yeni bir sıçrama görürsek, yeni zirveler olasıdır. Ancak, $0.0000084 desteğinin altında bir kapanış, fiyatın %15 düşüşle $0.0000070 desteğine gerilemesini tetikleyebilir.

Olası destekten bir sıçrama durumunda, Shiba Coin fiyatının %25 artışla $0.0000105 seviyesine toparlanması bekleniyor. Şimdilik fiyat, karar bölgesinde bulunuyor ve Bitcoin’in performansı Shiba Coin için destekleyici değil. Birkaç dakika önce Fed üyesi Barkin, pozitif verilere rağmen, enflasyonun %2’ye düşüp düşmeyeceğinden emin olmadığını belirtti ve faiz artırımlarının devam etmesi gerektiği konusundaki endişelerini dile getirdi. Yine de, Fed takasları Temmuz toplantısında 50 baz puanlık bir kesintiyi fiyatlandırıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Quant Coin: Farklı Blockchain Ağları Birleştiren Kripto Para Birimi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: Analistten Yeni Hedefler

İlgili Haberler