SEC&Ripple Davasında Sıcak Saatler: XRP Fiyatında Son Durum

Mert Bahçe

Ripple davasındaki son gelişmelere göre SEC, Ripple’ın sakladığı iddia edilen ayrıcalıklı verilere erişim talebinde bulundu. SEC, Yargıç Netburn tarafından incelenecek tüm belgelerin DDP tarafından korunduğunu ileri sürdü.

SEC’in İddiası

SEC, ilgili belgelerin avukat-müvekkil gizliliği ve çalışma ürünü doktrini tarafından da korunduğunu iddia etti. Bununla birlikte SEC daha önce DDP kurum için ve kurumlar arası belgelerin zorunlu olarak üretilmesinin SEC çalışanlarının gerçek çabalarını boşa çıkaracağını şöyle savundu:

SEC’in dijital varlıklarla ilgili karar öncesi müzakerelerin zorunlu olarak serbest bırakılması, SEC yetkilileri ve personeli arasında düzenlemenin finansal varlıklar için önemli sonuçlara yol açacağı alanda yürütülen soruşturmalar, olası vakalar ve diğer düzenleyici faaliyetlerle ilgili anlamlı müzakereleri caydıracaktır.

SEC, belgelerin resmi olmayan kurum için iletişim olduğunu savunuyor. SEC, 6 Mayıs tarihinde mahkemenin Bitcoin, Ethereum ve XRP hakkında ayrıcalıklı olmayan harici iletişimlerin yanı sıra bu üç kripto parayı tartışan dahili belgelerin üretilmesini emrettiğini belirtti.

Ancak SEC, mahkemenin e-postalar gibi resmi olmayan kurum içi iletişimlerin değerlendirmeye alınmaması konusunda hemfikir bir tavır sergiledi. SEC, zorunlu belgelerin çoğunun incelenmediği ve davada değerlendirilmesinin gerekmediğini reddeden bir tutuma büründü.

XRP Fiyatı

Ayrıca SEC, yetkililerin dış toplantılara ilişkin notları veya Direktör Bill Hinman’ın Haziran 2018 tarihli konuşmasının taslakları dahil olmak üzere belirli kategorilerdeki belgeler üzerinde daha fazla sorun çıkmasını önlemek için bu belgeleri iyi niyetle kaydettiğini aktardı.

Ripple ile SEC arasındaki davanın seyri devam ederken XRP fiyatı 7 Eylül’de görülen sert düşüşün ardından 1 dolar sınırına dayanmıştı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla XRP, 1.09 dolardan alım satım işlemi görüyor. XRP, yükseliş hareketi için momentum eksikliği yaşıyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum’da (ETH) Yıl Sonu Hedefi: Önce Bu Dirençler Kırılmalı

Sonraki Haber

Parabolic Token Ön Satış Tarihini Açıkladı!

İlgili Haberler