SEC ve Ripple Anlaşabilecek Mi: Ripple Tarafı ve SEC Tarafı Ne Düşünüyor?

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davanın ortasında, Ripple‘ın hukuk ekibinin menkul kıymetler kurumu ile anlaşma planlarının olmadığını dile getirdiği ortaya çıktı. Yapılan açıklamalara göre SEC, kripto para ekosisteminde kazananları ve kaybedenleri belirlemeye çalışıyor.

SEC İle Anlaşma Planımız Yok

Charles Gasparino yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, Ripple’ın hukuk ekibinin Fox Business’a ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile bir anlaşma planları olmadığını belirttiğini ifade etti.

Gasparino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ripple’ın hukuk ekibi Fox Business’a XRP davasında SEC ile anlaşmaya varma planlarının olmadığını ve Gary Gensler’in yeniliğin zararına olacak şekilde kripto işinde kazananları ve kaybedenleri seçtiğini gösterebileceklerinden emin olduklarını söyledi.” sözlerini kullandı.

Bilindiği gibi SEC, geçen yıl Aralık ayında XRP satışı nedeniyle Ripple Labs, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen‘e dava açtı.

Ocak ayında Garlinghouse’a Ripple’ın neden SEC ile anlaşmadığı sorulduğunda yönetici, “Özel nedenlere giremiyorum, ancak XRP topluluğunun yeniliklere devam edebilmesi, tüketicilerin korunması ve düzenli pazarların korunması için bunu çözmeye çalıştığımızı ve yeni yönetimle denemeye devam edeceğimizi biliyoruz.” sözlerini kullanmıştı.

Davanın Reddedilmesi Bekleniyordu

Ripple ve XRP destekçileri, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) kripto öğretimi veren yeni SEC başkanı Gary Gensler’in XRP davasını reddetmesini umuyordu. Ayrıca eski SEC Başkanı Jay Clayton ile bir çıkar çatışması olduğuna da inanılıyor.

Buna ek olarak Ağustos ayında bir hükümet gözlemcisi, Clayton ve kıdemli SEC yetkilisi William Hinman’ın dahil olduğu XRP davasını çevreleyen koşulları araştırmaya başladı.

Öte yandan SEC başkanı Satoshi Nakamoto’nun sunduğu yeniliğin gerçek olduğunu da dile getirdi. Gensler, “Satoshi’nin inovasyonu kripto varlıklarının ve altta yatan blok zinciri teknolojisinin gelişimini teşvik etti.” sözlerini kullandı ve “finans ve para alanlarında değişim için bir katalizör olmuştur ve olmaya devam edebilir” diye ekledi.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kriptolar Haftaya Düşüşle Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

Sonraki Haber

9 Yıldır Uyuyan Bitcoin Cüzdanı, Etkinleştirildi: Kripto Para Piyasası Kızıla Büründü

İlgili Haberler