SEC, Kripto Karşıtı Gündemi Zorluyor

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kriptoya karşı açtığı savaşta acımasız davranıyor. Kurumun son salvosu, ücretsiz kripto uyarılarının da yer aldığı “ücretsiz yatırımcı eğitim kaynakları” şeklinde geliyor.

SEC ve Kripto Paralar

SEC, 3 Nisan’da “Finansal Yetkinlik Ayı” sırasında “Ücretsiz Yatırımcı Eğitim Kaynakları “nı duyurdu.

Girişim, internet sitesi investor.gov’da bulunan ücretsiz araç ve kaynakları tanıtmayı amaçlıyor. Ayrıca SEC personeli ülke çapında yatırımcı eğitimi etkinliklerine katılacak.

Bunların öğrenciler, yeterince temsil edilmeyen topluluklar, yaşlı yatırımcılar ve ordu dahil olmak üzere çeşitli kitleleri çekmeyi amaçladığı belirtildi.

SEC Başkanı Gary Gensler şu yorumu yaptı:

Bilgili bir yatırımcı olmak daha etkili bir yatırımcı olmak demektir ve kamuoyunu sunduğumuz birçok kaynaktan yararlanmaya teşvik ediyorum.

SEC: Kripto Karşıtı Gündem

Bununla birlikte, SEC’in yatırımcı eğitimi girişiminin bir kısmı kripto karşıtı bir gündem içeriyor. Yatırımcılara dolandırıcılık mağduru olmaktan nasıl kaçınacaklarını öğretmeyi amaçlıyor ve bununla doğrudan bağlantılı olarak kripto hakkında bir uyarıda bulunuyor.

Duyuru, eğitim web sitesinde Mart ayında yayınlanan “Kripto Varlık Menkul Kıymetleri ile Dikkatli Olun: Yatırımcı Uyarısı” başlıklı makaleye atıfta bulunuyor.

Ajans bu yazıda yatırımcıları menkul kıymet satıyor olabilecek kripto şirketleri konusunda uyarıyor.

Kripto varlık yatırımları veya hizmetleri sunanlar, federal menkul kıymetler yasaları da dahil olmak üzere yürürlükteki yasalara uymuyor olabilirler.

Dahası, Kongre kripto varlıklarını resmi olarak menkul kıymetler olarak sınıflandırmamıştır. Bu, Gensler ve ekibinin kriptoyu ezmek ve yatırımcıları paralarını geleneksel varlıklara yatırmaya teşvik etmek için yaptıkları bir başka hamle. SEC’in korku tellallığı “eğitim makalesinde” de devam etti

Kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere kripto varlıkları içeren işlemlere katılan bireysel yatırımcılar için kayıp riski önemini korumaktadır.

Gensler bu yıl kriptoyu hedef aldığını gizlemedi. Uygulama eylemleri arttı ve ajans dijital varlık firmalarıyla ilgilenmek için daha büyük bir bütçe talep etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Balinaları Üç Ayda DOGE Biriktirirken Memecoin Ayrışma Gösteriyor

Sonraki Haber

Bitcoin Bundan Sonra Nereye Gidecek? Karışık Sinyaller!

İlgili Haberler