SEBA Bank’a Hong Kong’da Kripto Hizmetleri İçin Onay

Bitcoin Haber

SEBA Bank’ın Hong Kong şubesi, özel idari bölge olan Çin’in Hong Kong şehrinde kripto para ile ilgili hizmetler sunmak için Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) lisans onayı aldı. SEBA Bank’ın Hong Kong’daki bu yeni lisansı, İsviçre ve Abu Dabi’den aldığı mevcut onaylara ek olarak geldi.

SEBA Bank Hong Kong’un alınan lisans, şubeye kripto varlıkları da dahil olmak üzere tüm menkul kıymetleri ticaretini ve dağıtımını yapma, OTC türevleri ve yapılandırılmış ürünler hakkında işlem yapma izni veriyor. Ayrıca, SEBA Bank’a menkul kıymetler ve kripto paralar üzerine tavsiyelerde bulunma ve geleneksel menkul kıymetler ile kripto para birimlerinde opsiyonel hesaplar için varlık yönetimi yapma yetkisi de verildi.

SEBA Bank APAC (Asya Pasifik) Yönetim Kurulu Üyesi Amy Yu, Hong Kong şubesine ilişkin bu olumlu gelişme hakkında konuşarak, APAC müşterilerine hizmet vermenin her zaman ekip için önemli bir parça olduğunu ve bölgenin finans, ticaret ve yenilik alanındaki öncü konumunun dikkat çekici olduğunu belirtti.

SEBA Bank, geçen yılın Kasım ayında Hong Kong yetkilileri tarafından kripto para birimlerine ilişkin bir dizi politika beyanı yayınlanmasının ardından ve özel idari bölgedeki kripto odaklı şirketlere hizmet vermeye devam edeceğini duyurduktan kısa bir süre sonra Hong Kong’da yeni bir ofis açarak genişledi. Şu anda SEBA Bank, İsviçre, Abu Dabi ve Hong Kong’daki düzenlenmiş ofislerinden dünya genelinde kripto ile ilgili hizmetler sağlıyor.

SEBA Bank Grubu CEO’su Franz Bergmueller, İsviçre’den (FINMA) ve Abu Dabi’den (FSRA) alınan lisanslara Hong Kong’un eklenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bitcoin’in başlangıcından bu yana Hong Kong’un kripto ekonomisinin merkezinde olduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’de Spot Bitcoin ETF’lerine Onay Yolu Açılıyor

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

İlgili Haberler