SBF’nin Davasında Uzman Tanıklara Yüksek Ücretler Ödenecek

Bitcoin Haber

FTX’in kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’in (SBF) dolandırıcılık davasının başlangıç tarihi yaklaşırken, SBF’nin kendi adına ifade verecek uzman tanıklara saat başına 1.000 dolardan fazla ödeme yapabileceği belirtildi. SBF’nin yedi uzman tanık çağırabileceği duruşma 2 Ekim 2023’te yapılması planlanıyor. Uzman tanıklar arasında Lawrence Akka, Thomas Bishop, Brian Kim, Joseph Pimbley, Bradley Smith, Peter Vinella ve Andrew Di Wu bulunuyor.

Eski Federal Seçim Komisyonu Başkanı Bradley Smith, SBF’nin hukuk ekibinden saat başı 1.200 dolar karşılığında ifade vereceğini bildirdi. Smith, bu davadan hiçbir maddi çıkarı olmadığını, sadece hizmetlerine karşılık bu ücreti alacağını belirtti.

Mahkeme dosyalarına göre Akka ve Pimbley de dahil diğer uzman tanıklar saat başına sırasıyla 800 İngiliz Sterlini (1.000 dolar) ve 720 dolar ücret alabilirler. SBF’nin potansiyel uzman tanıkları için diğer saatlik ücretler 400 ila 650 dolar arasında değişiyor. Ancak, savcılık için önerilen bir tanık olan Peter Easton saat başına 1,175 dolar ücret alacak.

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ), SBF için ifade vermesi planlanan yedi bilirkişinin ifadesini yasaklama talebinin bir parçası olarak belirtilen bu ücretler, uzmanlar ve beraberindeki açıklamaların “bir dizi eksik bilgiden muzdarip olduğunu” ve görüşler için bir temel sağlamadığı görüşünü savunuyor.

Bu bilgilerin ışığında, SBF’nin duruşmanın ertelenmesini talep etmesi bekleniyor. Eğer talep kabul edilirse, SBF’nin duruşması 11 Mart 2024 tarihine ertelenecek. Bankman-Fried, 2 Ekim 2023 ve 11 Mart 2024 tarihlerinde başlaması planlanan iki duruşmada 12 suçlamayla karşı karşıya kalacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC 23.000 Doları İşaret Ediyor

Sonraki Haber

Çin Halk Mahkemesi’nden Kripto Varlıkların Yasallığına Dair Rapor

İlgili Haberler