Santander Private Banking, İsviçre’de Bitcoin ve Ethereum Hizmetlerini Sunuyor

Bitcoin Haber

Santander Private Banking International, İspanyol finans devi Banco Santander’ın bir parçası olarak, İsviçre’deki seçkin müşterilerine Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticareti ve saklama hizmetleri sunmaya başladı. Yüksek net değere sahip müşterilere yönelik bu hizmet, özel istek üzerine ilişki yöneticileri aracılığıyla sağlanıyor ve kripto varlıklar, bankanın düzenlenmiş saklama modelinde güvenli bir ortamda korunuyor.

Santander Private Banking International, gelecek aylarda desteklenen kripto para birimlerinin listesini genişletmeyi ve bankanın kriterlerini karşılayan ek kripto para birimlerini BTC ve ETH’nin yanına eklemeyi planladığını duyurdu. Mevcut hizmet, yalnızca müşteri talebi üzerine sunuluyor ve varlıklar, bankanın özel kriptografik anahtarlarının güvenli bir şekilde saklandığı düzenlenmiş bir saklama modelinde tutuluyor.

Birçok büyük bankanın kamuya açık blok zincirleri üzerinde çalışan kripto paraları desteklemekten kaçınmayı tercih ettiği bir dönemde, Santander Private Banking International’ın bu adımı piyasa gözlemcileri tarafından cesur bir hamle olarak görülüyor. Banka, İsviçre’nin kripto para birimleri için getirdiği düzenlemelerin, dünyanın en ileri düzenlemelerinden biri olduğunu ve müşterileri için netlik ve kapsamlı bir düzenleyici çevre sağladığını belirtiyor.

Banco Santander 160 yıldan fazla bir süredir faaliyet göstermekte ve 166 milyon müşterisi bulunmaktadır. Özel bankacılık hizmeti veren Santander, 210,000 zengin müşteriye hizmet vermekte ve bankanın varlıkları ile müşteri mevduatları yaklaşık 315 milyar dolar civarındadır.

John Whelan, Santander Private Banking International’ın dijital varlıklar ve kripto paralar başkanı, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, müşterilerin kripto para birimlerini alternatif bir varlık sınıfı olarak daha yaygın bir şekilde tutmaya başladıkça, varlıklarını mevcut finans kurumlarına emanet etmeyi tercih edeceklerini öngördüklerini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP’nin Umut Veren Fiyat Artışı

Sonraki Haber

NULS Coin Analizi ve Yatırım Potansiyeli

İlgili Haberler