Salgınla Beraber ABD İçin En Büyük Tehdit Unsuru Ne?

İlayda Peker

Amerikalı bir özgürlükçü, borsacı, mali yorumcu ve Euro Pacific Capital Inc. broker bayisinin CEO’su Peter Schiff paylaştığı son tweet ile adeta ABD makamlarına öfke kustu.

Sağlık ve Özgürlük

Schiff yaptığı açıklamalarda ABD’nin bir savaşın içinde olduğunu itiraf etti. Dahası Schiff’e göre ABD aynı anda birçok cephede farklı düşmanlarla savaşıyor.

Tecrübeli broker, Federal Hükümet ve Federal Rezerv politikasının temel Amerikan değerlerini, yani özgürlük ve refahı tehlikeye attığından emin olduğunu belirtiyor. Schiff’e göre vatandaşlar ve hükümet organları arasındaki bu mücadele, ‘savaşı’ bir ‘devrime’ dönüştürebilir.

Öte yandan devam eden COVID-19 salgını kaynaklı krizin Amerikan ekonomisine ciddi zarar verdiğini de belirtmek gerekir. Koronavirüs salgını başladığından beri 10 milyondan fazla ABD vatandaşı işsizlik ödeneği için başvuruda bulundu.

Bitcoin Düzeltebilir Mi?

Schiff’in güçlü Bitcoin karşıtı söyleminden haberdar olan Twitter takipçilerinin çoğu, geleneksel para birimi ABD dolarının yaklaşan enflasyonundan önce bu fikrini değiştirmesini önerdi. Takipçileri Schiff’e Bitcoin (BTC) satın alması ve tanıtmaya başlaması tavsiye etti. Bununla birlikte bazı yorumcular Schiff’in altın hakkındaki ‘güvenli bir sığınak’ varlığı olarak öne sürdüğü görüşlerini destekliyor.

Öte yandan Schiff ise Bitcoin’e karşı olan alaycı tavrını sürdürüyor ve son düşüşün ardından Bitcoin’in toparlanamadığını dile getiriyor…

Kaynak: U. Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’li Politikacı: “Bitcoin Bir Değer Deposu”

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 6/04/2020

İlgili Haberler