Rusya Ve Çin Vatandaşlarının BTC Almasını İstemiyor

İlayda Peker

Yatırımcı ve bir Bitcoin yatırım fonu başkanı Marius Landman, Çin ve komşusu Rusya’nın son zamanlarda Bitcoin ile ilgili içerikleri büyük ölçüde ve etkili şekilde engellediklerini dile getirdi. Landman’a göre bahsi geçen ülkeler vatandaşlarının Bitcoin almasını engellemek istiyor ve böylece “halkın fakir kalmasını” umut ediyor.

Rusya, Çin ve Bitcoin

Marius Landman Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, kripto yatırım fonunun web sitesine erişimin Çin ve Rusya’da engellendiğini dile getirdi. Landman’ın tweet’ine göre, şirket ne zaman Çin ile ilgili bir hesabı onaylasa web sitesinin Çin erişiminde engelleme yaşanıyor ve aynı şey Bitcoin’deki ücretli gruplara da oluyor.

Şirketinin herhangi bir kuralı ihlal etmediğinden emin olduğunu ifade eden Landman, Çin hükümetinin vatandaşlarının fakir kalmasını istediğini ifade ediyor. Bunun yerine, hükümet gümüş ve altın almalarına izin veriyor.

Öte yandan Landman aynı durumu Rusya’da da yaşadıklarını belirtiyor. Rus yetkililer, şirket ülkede özel sunucular edinmiş olsa da web sitesindeki Bitcoin üyeliklerini engellemeye devam ediyor.

Çin’in Kendi Kripto Parası

Çin, Eylül 2017’den beri kripto paralarla ilgili engelleyici adımlar atıyor.  Öncelikle ICO‘ları yasaklayan Çin sonrasında kripto para borsaları ile ilgili kararlar almaya başladı. Bunun yanında geçtiğimiz yıl Facebook kendi kripto para birimi üzerinde çalışmaya başladığını açıkladıktan hemen sonra Çin, merkez bankası dijital para birimi çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı.

O zamandan beri Çin, Bitcoin’e çok daha sert bir şekilde karşı çıkıyor ve kripto ile ilgili tüm yasakları kullanıyor.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Hafta Kripto Para Dünyasında Neler Oldu? 30 Mayıs 2020

Sonraki Haber

Dark Web’de Kredi Kartı Bilgilerini Kripto Para İle Sattılar

İlgili Haberler