Ruanda’nın İlk Blockchain Kursu Açılıyor

Ruanda’nın İlk Blockchain Kursu Açılıyor

Yapılan son açıklamalara göre Afrika Blockchain Enstitüsü (ABI), 2020’de Ruanda’nın ilk Blockchain okulunu açacak ve yerel geliştiriciler, profesyoneller ve politika yapıcılar için beş yeni kurs sunulacak.

ABI İcra Direktörü Kayode Babarinde, 26 Aralık’ta Cointelegraph ile yapılan bir röportajda, yeni okulun Blockchain adına beş kilit kursa sahip olduğunu açıkladı: Blockchain temel sertifika sertifikası kursu, Blockchain geliştirici kursu, Kurumsal Blockchain kursu, Avukatlar için Blockchain ve Blockhain’in etkileri.

Gana’da Temel Atıldı

Babarinde, ABI’nin Gana’daki okul için bir pilot aşama yürüterek Ruanda‘daki çalışmalarının temelini attığını ve burada bir Blockchain temel sertifika kursu için başlangıç sınıfını başlattığını ifade etti.

Bunun yanında açılan temel beş ders bir yol haritası çizmiş olsa da kursun içeriği katılımcıların deneyimlerinden faydalanılarak oluşturuldu.

Öte yandan Babarinde, Blockchain DLT Ruanda Derneği’nin ve başkanı Norbert Haguma‘nın desteğinin ve işbirliğinin ülkede kurs başlatma kararında önemli bir faktör olduğunu dile getirdi. Babarinde konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Her teknoloji şirketi, kıtaya hizmet etmek için uygun bir ortam arıyor. Bu, destekleyici politikalar, kaynak yönetimi ve pazarın görünürlüğü anlamına gelir. Bütün bunlar Ruanda’yı Afrika’da öne çıkarıyor.

Bunların yanında Blockchain ve kripto paralar ile ilgili kurslar ve eğitimler tüm dünyada artarak ilerliyor. Hatta büyük üniversiteler bile Blockchain ve kripto para eğitimleri veriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.