Roubini Bu Kez Ethereum’u Topa Tuttu

Roubini Bu Kez Ethereum’u Topa Tuttu

“Dr. Doom ” olarak tanınan Nouriel Roubini, bir kez daha kripto para birimlerinin değersiz olduğunu ifade etti. Bu sefer Roubini’nin hedefinde Ethereum vardı…

“Ethereum’un Gerçek Bir Değeri Yok”

Kripto paralar üzerinde yaptığı olumsuz açıklamalarla tanınan Roubini, Ethereum’un da kendine özgü bir değeri olmadığı için sıfırlanacağını dile getirdi.

Dr. Doom genel olarak Bitcoin hakkındaki olumsuz yorumlarıyla tanınıyor. Roubini daha önce yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in değersiz olduğunu ifade etmiş ve kripto para birimlerinin “tüm balonların annesi ve babası” olduğunu dile getirmişti.

Bunların yanında Ethereum da uzun zamandır büyük eleştirilere konu oluyor. Protokolde tespit edilen eksiklikler ve ölçeklenme problemi bu eleştiri konularının başında yer alıyor. Ayrıca Ethereum network’ünün kullanımının karışık olması ve kapasitenin düşük olması da farklı eleştirileri ortaya çıkarıyor.

Kriptolar İyi Durumda

Ancak Roubini’nin bu kıyamet söylemlerine rağmen 2019 başındaki grafiklerle günümüzdeki grafikler kıyaslandığında kripto para piyasasının şu anda iyi durumda olduğu görülüyor. Ayrıca tarihi rekorun kırılmasının ardından Bitcoin’deki hashrate çok yüksek seviyelere ulaştı. Popüler altcoinler’in de hem likiditelerinde hem işlem hacimlerinde artışlar olduğu biliniyor.

Bunun yanında piyasada başarısız olan kripto paralar da oldu. Değerlerinin tamamını kaybedip tarihe karışan kripto paralar da oldu. Ancak kripto para piyasası her geçen gün güçlenerek ilerlemeye devam etti.

Öte yandan sadece kripto paralar değil, kripto paralarla ilgili yeni ürünler de sürekli piyasaya çıkıyor ve bunlar da elde ettikleri başarılarla adlarından söz ettiriyor. Örneğin; Bitcoin vadeli işlemleri, fiziksel ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri ve Bitcoim ATM’leri gibi gelişmeler kolaylıkla piyasa tarafından benimsenen gelişmeler oldu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.