Roger Ver Neden Bitcoin’den Vazgeçtiğini Açıkladı

İlayda Peker

Sıkı bir Bitcoin Cash savunucusu, yatırımcı ve girişimci olan Roger Ver, Reddit’te Bitcoin işlemlerinin hızının yavaşlığı konusundaki bir gönderiyi destekledi. Yani ünlü geliştirici Bitcoin’in işlem hızının yavaş olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin Para Değil”

Ver Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Bitcoin satın aldığını belirten Reddit kullanıcısı Calijwett’in şikayetini paylaştı. Yapılan açıklamaya göre kullanıcı coin’lerine ulaşamadı ve 6 saatte uzun zamandır ilk onayı bekliyordu. Ver konuyla ilgili yaptığı açıklamada Calijwett’in haklı olduğunu ifade etti ve Bitcoin Cash’te (BCH) asla böyle bir şey yaşanmayacağının garantisini verdi. Ver konuyla ilgili, “Bitcoin Cash bunu çözer.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Roger Ver, Twitter kitlesini de bu olay hakkında bilgilendirdi ve BCH topluluk terimlerinde bulunan Bitcoin (BTC) veya “Bitcoin Core” un para olarak çalışmadığını belirtti.

Öte yandan genellikle Bİtcoin’in kullanım alanlarını ve kendisini destekleyen Ver, bugün yaptığı açıklamalarda artık Bitcoin’i tanıtmaktan ve anlatmaktan utanacağını ifade etti.

Ancak Ver’e katılmayan isimler de vardı. Altana Digital Currency Fund’dan Alistair Milne Ver’e Bitcoin Cash ağının durumunu hatırlattı ve “Bitcoin Cash’in mutlak durumu konusunda utanmalısın” ifadelerini kullandı.

Bunalrın yanında Bitcoin Cash ağına %51 saldırısı düzenlenmesinin maliyet oldukça düştü ve durum ağ için çok tehlikeli bir hal aldı…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Blockchain ve Kripto Paralara Olan İlgi Artıyor

Sonraki Haber

Bu Başlıklara Göre Mayıs Bitcoin’in Ayı Olacak!

İlgili Haberler