Robinhood Kripto Para Cüzdanı İçin Testlere Başlıyor!

Fatih Uçar

Robinhood ticaret uygulaması, ilk müşterilerin platformlarında kripto cüzdanlarını test etmesine izin vermeye hazırlanıyor. Şirketin blog gönderisinde paylaşıldığına göre önümüzdeki aydan itibaren kripto cüzdanı denenebilecek. Yapılan geri bildirimler neticesinde uygulamanın kusursuz hale getirilmesi ve tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Robinhood Kripto Cüzdan

Testler önümüzdeki ay itibariyle başlıyor. Kullanıcıların geri bildirimleri Twitter ve Robinhood blog sayfalarında paylaşılacak. Zamanla uygulamanın hatalarından arınarak tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Artık Robinhood kullanıcıları kolayca cüzdanlarına kripto para yatırıp çekim yapabilecek. Bilmeyenler için Robinhood ticaret uygulaması komisyonsuz hizmet verdiği için bir dönem Amerika’da ciddi anlamda gündem olmuştu. Bu özelliği sayesinde ciddi sayıda kullanıcısı bulunuyor.

Cüzdan özelliğinin yayına alınmasıyla birlikte kullanıcıların KYC (kimlik) doğrulaması yapmaları istenecek. Çok faktörlü doğrulama ve telefon, e-posta güvenlik kodları ile giriş özelikleri de eklenecek. Daha önce de kripto para ticaretine olanak sağlayan platformda “kripto çekim” seçeneği bulunmuyordu.

Robinhood Ticaret Platformu

Robinhood Markets bundan 6 yıl önce müşterilerine hizmet vermeye başladı. Borsalardaki hisse ve fonlara komisyonsuz erişim imkanı sunan platform ciddi tepki almıştı. NASDAQ borsasında işlem gören Robinhood birkaç gündür kripto para cüzdan özelliği sayesinde yükseliyor. Bugün %4 yükselerek 44,05 doları gördü.

Robinhood sayesinde hisse senetlerine, kripto paralara, opsiyon piyasasına, hisse senedi fonlarına ve ADR’lere düşük bütçeli yatırımlar yapabiliyorsunuz.

Vladimir Tenev ve Baiju Bhatt tarafından başlatılan proje ilgi çekici özelliği sayesinde hızla büyüdü. Bugün ise 1200’ü aşkın çalışanı bulunuyor. Peki şirket komisyon almadan nasıl kazanç sağlıyor? Üyelerine bazı ücretli üyelik modelleri sunuyor. Örneğin altın üyelik için 5 dolar aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Ücretli üyelik seviyesine göre bazı araçlara erişim imkanı sağlanıyor.

Şirketin Mayıs 2020 sonundaki değeri 8,3 milyar doları aşmış ve 280 milyon dolar finansman toplamıştı.


Total
40
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Avalanche (AVAX) Fiyat Beklentileri: “Büyük Artış Potansiyeli Var”

Sonraki Haber

Ripple (XRP) Bir Ülke ile Daha Anlaştı! CBDC Konusunda Birlikte Çalışacaklar!

İlgili Haberler