Ripple’ın Ortağından Birleşik Arap Emirlikleri Adımı

Ripple’ın Ortağından Birleşik Arap Emirlikleri Adımı

Yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasına göre, Ripple’ın ortağını MoneyGram dolaylı olarak Dubai İslam Bankası’na bağlı bir şirket olan Digital Financial Services ile işbirliği yaptığı.Ortaklık girişimi, eWallet kullanıcılarının çok çeşitli mobil cüzdan operatörleri aracılığıyla iki yüzden fazla ülkeye hızlı ve düşük maliyetli ödemeler yapmalarını sağlayacak.

MoneyGram’ın BAE Adımı

PR Newswire tarafından yayınlanan basın bülteni, MoneyGram’ın Ortadoğu’daki varlığını genişletmek ve küresel dijital büyümeyi ilerletmeye devam etmek için DFS ile ortaklık kurmayı seçtiğini ifade etti.

Öte yandan MoneyGram’ın CRO’su Grant Lines, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) dünyanın en büyük havale ülkelerinden biri olduğuna dikkat çekti. Digital Financial Services’in sahibi olduğu eWallet, MoneyGram ile işbirliği yaparak müşterilerinin iki yüzden fazla ülkeye para transferi yapabilmesine imkan tanıyacak.

Bunların yanında eWallet müşterilerine bir mobil uygulama üzerinden para çekme olanağı sunuyor. Bunu kullanmak için, bir BAE kimliğiniz ve yerel bir telekom operatörü tarafından sağlanan bir sim kartınız olması gerekiyor. Uygulama, basın açıklamasına göre bir banka hesabına sahip olmayı gerektirmiyor.

McAfee’nin Açıklamaları

Yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te kripto destekçisi John McAfee, Ripple’ın XRP’sini “değersiz” bir varlık olarak nitelendirdi ve MoneyGram’ın kullanıcılarına XRP kullanımını sunmadığı konusunda ısrar etti.

Genel olarak, yeni başlayanlar için kaydettiği videosunda kripto paralar hakkında konuşan McAfee, kripto para birimlerinin yüksek güvenliklerini vurguladı. McAfee, kripto yoluyla ödeme yapmak için herhangi bir bankaya güvenmeniz veya özellikle MoneyGram gibi başka bir merkezi ödeme sistemine güvenmeniz gerekmediğine dikkat çekti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.