Ripple’ın 6.5 Yıllık Yazılım Mühendisi İşten Ayrıldı

İlayda Peker

Ripple’ın yazılım mühendisi Evan Schwartz, altı buçuk yıl sonra körü körüne bağlandığı San Francisco merkezli Blockchain şirketinden ayrıldığını açıkladı. Schwartz 2 Ocak 2020’de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “şirketteki son günü olduğunu” ifade etti.

Ripple’da Büyük Ayrılık

Schwartz konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

2328 gün sonra veya 6.5 yılın ardından bugün @Ripple’daki son günüm. Bu işi bu kadar heyecan verici hale getiren herkese teşekkür ederim. Takımı dışarıdan büyük bir hevesle takip edeceğim. #InternetOfValue’u oluşturmaya devam edin!


Bunların yanında Schwartz, Ripple’ın Internet of Value (IoV) vizyonunu destekleyen ve Blockchain ödeme çözümü olan Interledger Protokolü’nün (ILP) kurucularından biri olarak karşımıza çıkıyor. Yazılım mühendisi XRP topluluğundaki aktif geliştirici konumundan ayrıldığını ifade ederken Interledger projesinde yer almaya devam edeceğini dile getirdi. Ayrıca Schwartz, bu yolculukta kendisine eşlik eden herkese de teşekkürlerini iletti. Bunun yanında Interledger Protokolü’nün başına kimin geçeceği ile ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Internet Of Value

Öte yandan Pazarlama SVP’si Monica Long, son zamanlarda Blockchain ve Internet of Value’nun önümüzdeki on yıl içinde internet işletmeleriyle aynı büyümeyi yaşayacağını belirtti. Dolayısıyla bu sayede değerler ve varlıklar arasında dünya çapında anında işlemler gerçekleştirilebilecek. Farklı blok zincirleri arasında sorunsuz bir şekilde aktarım yapılmasını sağlayan Interledger Protokolü ile çevrimiçi bilgi alışverişini standartlaştıran HTTP protokolü arasında paralellikler çizilebilir.

Tüm bunların yanında Eylül 2019’da Ripple’ın yatırım kolu Xpring, Internet Of Value’u oluşturmaya devam etmek için ödeme start-up’ı Logos’u satın aldığını açıklamıştı.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Poloniex, Veri Sızıntısının Borsa Kaynaklı Olmadığını Belirtti

Sonraki Haber

“Bankalar, Libra’ya Karşı Bir Ödeme Çözümü Bulmalı”

İlgili Haberler