Ripple’dan Yeni Üst Düzey Yönetici Hamlesi!

İlayda Peker

San Francisco merkezli Blockchain devi Ripple, “tüm kripto para birimi ve geleneksel hazine işlemlerinde” yetkilendirilecek üst düzey bir yönetici aradığını paylaştı.

Üst Düzey Hazine Yöneticisi

Blockchain devi, Kıdemli Hazine Yöneticisini arıyor. İş tanımına göre, işe alındığında başarılı aday Ripple Finans ekibine katılacak ve kripto para birimi XRP ve geleneksel hazine işlemleriyle ilgilenecek. Üst Düzey Hazine Yöneticisi; dünya çapında bankalar ve geleneksel olmayan finans kurumları ile ilişkileri yönetmek ve ödemelerin işlenmesi gibi alanlardan sorumlu olacak. Aynı zamanda şirketin kripto ve nakit bakiyelerinin güvenliğini sağlayacak, gerekli raporlamayı yapacak. Ayrıca yapılan açıklamalara göre işe alınacak kişinin geleneksel olmayan hazine ortamında tecrübeli olması gerekiyor.

Bunların yanı sıra bu pozisyonda görev alacak kişinin, mevcut ve yeni banka ve geleneksel olmayan finansal kurumlarla ilişkileri yönetmesi de bekleniyor. Bu, şirket içindeki operasyonlar için ve ağın büyümesini desteklemek amacıyla hazine ihtiyaçlarını desteklemeyi de içeriyor.

Ayrıca tüm kurumsal ödemelerin yürütülmesi, ödenecek hesaplar, maaş bordrosu, şirketler arası ödemeler ve vergi ödemeleri de işe alınan adayın sorumlu olacağı görevlerin bir parçası olacak. Ripple’ın kripto para varlıklarının güvenliği de bu kişinin kontrolünde bulunacak. İş tanımı ayrıca XRP ve RippleNet ile yapılacak belirli görevlerden de bahsediyor:

Kısa ve uzun vadeli nakit ve XRP tahmin modelleri geliştirmek için finans ve muhasebe ile işbirliği yapmak ve fonların buna göre tedarik edilmesini sağlamak. Küresel nakit ve XRP bakiyeleri ve faaliyetlerinin haftalık/aylık raporlarını derlemek. RippleNet hem coğrafyada hem de kullanım alanında genişledikçe ürün testi için destek sağlamak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’yi Rezerv Seçen Şirketin CEO’su: “Bitcoin Yatırımcılarına Saygı Duymuyorum”

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Umutlandıran Açıklama, Milyarder İsimden Geldi!

İlgili Haberler