Ripple’dan (XRP) Önemli Vakıf Adımı!

İlayda Peker

Yeni kurulan XRP Ledger Foundation, Ripple, Coil ve GateHub’dan 6,5 milyon dolar fon topladı. Kar amacı gütmeyen ve açık bir organizasyon XRP Ledger Foundation, XRP token’ının üzerinde çalıştığı Blockchain XRP defterinin gelişimini hızlandırmak amacıyla kuruldu.

XRPL Foundation

Fonları yatıran üç platform da XRP Ledger üzerine inşa edildi. Yapılan açıklamalara göre vakıf, XRPL altyapısını iyileştirmeyi, geliştirmeyi, platformda ölçeklenebilir ve sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmeyi hedefliyor.

Vakıf ayrıca doğrulayıcı performansını değerlendirmek ve hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için erişilebilirliği artırmak için araçların geliştirilmesini desteklemek için objektif bir onay kutuları listesi oluşturmayı amaçlıyor. Ripple CTO’su David Schwartz’ın açıklamalarına göre, XRP Ledger Foundation’ın yönetim kurulu, bir XRPL geliştiricisi olan Wietse Wind gibi birçok tanıdık yüz içeriyor.

XRP Ledger’in vakıf danışmanı Bharath Chari şunları söyledi:

Vakıf, XRP Ledger’ın daha fazla inovasyon ve kullanım için ekosistemdeki paydaşlarla çalışmaktan son derece mutlu. Geliştirici ekosistemini büyütmek için tam destek sağlamaya kararlıyız.

Öte yandan duyuruda, vakıftan bağımsız olarak çalışacak, odaklanacak ve XRPL’nin benimsenmesini teşvik edecek bir “XRP Topluluk Fonu” kurma planları da ayrıntılı olarak açıklandı. Vakıf aynı zamanda akademik kurumlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar da dahil olmak üzere daha geniş bir toplulukla çalışmak için ek fon arıyor.

XRP’nin piyasa performansı bu yıl nispeten sakin olmasına rağmen, Ripple dünya çapındaki bankalarla ortaklık konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Ripple, sadece iki gün önce Hindistan’ın en büyük özel sektör bankası olan HDFC ile XRPL’yi kullanarak daha hızlı ve daha ucuz işlem yapılmasını sağlamak için ortaklık kurduklarını duyurdu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Ekosisteminde 2020’nin En Popüler Konuları Belli Oldu

Sonraki Haber

Bitcoin’i 2020 Rekoruna Götürecek Etken Bu Olabilir!

İlgili Haberler