Ripple’da Yine Büyük İşlemler Gerçekleşiyor

Ripple’da Yine Büyük İşlemler Gerçekleşiyor

XRPL Monitor tarafından paylaşılan verilerden elde edilen bilgilere göre, bugün Ripple kurucu ortağı Chris Larsen, cüzdanları arasında 75 milyon XRP’lik bir transfer işlemi gerçekleştirdi. Veriler ayrıca Blockchain şirketi  Ripple’ın önemli miktarda XRP için bir transfer yaptığını da gösteriyor.

Toplamda 86 Milyon XRP’lik İşlem

XRP transferlerini takip eden XRPL Monitöre göre, yakın zamanda DLT devi Ripple on bir milyon XRP transferi yaptı. Bugün ise erken saatlerde, şirketin kurucusu ve eski CEO’su Chris Larsen de 75 milyon XRP’lik bir işlem gerçekleştirdi.

Öte yandan Ripple transferi, Ripple’ın kendisi tarafından kurulan bir cüzdana yapıldı. Ancak bu işlem Bithomp’ın gösterdiği gibi birkaç anonim ismin arkasında gizlenmiş şekilde gerçekleşti.

Bunların yanında bahsi geçenler gibi büyük XRP transferlerinin zaman zaman gerçekleşmesi artık kripto ekosisteminde bir sır değil. Ancak Ripple bu işlemleri gerçekleştirmekteki amaçlarını genel itibariyle topluluğa açıklamıyor. Birçok isim ise bu belirsizliği ve yapılmayan açıklamaları San-Francisco merkezli Blockchain şirketinin XRP değerini düşük tutmak için yaptığını düşünüyor.

RippleNet Cloud

Bu büyük işlemlerin yanı sıra RippleNet Cloud’u kullanmaya başlayan ilk banka, yakın tarihli bir Ripple makalesine göre Brazilian Banco Rendimento oldu. Bununla birlikte Ripple’ın diğer iş ortakları örneğin, MoneyGram ve Azimo halihazırda RippleCloud’u başarıyla kullanıyor.

Öte yandan geride bıraktığımız 6 ay içinde RippleNet’e katılan şirketlerin yüzde sekseninden fazlası, RippleNet ödemelerinin yaklaşık yüzde otuzunun bu yeni ürün kullanılarak gönderilmesiyle Ripple Cloud kullanmaya başladı.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Banco Rendimento, RippleNet Cloud’dan yararlanarak müşterilerinin ödeme hacmini 2021’in ilk çeyreğine kadar arttırmayı planlıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.