Ripple’da Son Durum: XRP Fiyat Beklentileri Ne Yönde?

İlayda Peker

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) derken diğer kripto para birimlerine oluşan fiyat hareketleri geçtiğimiz haftada çerçeve dışında kaldı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son haftada rekor kırarken Bitcoin’in konsolide olduğu görülüyor. Peki, Ripple’da (XRP) son durum ne?

XRP Fiyat Hareketleri

XRP fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,09 dolar seviyesinde işlem görüyor ve XRP’nin son 24 saat içinde %4 değer artışı kaydettiği görülüyor. Geçtiğimiz hafta XRP’nin fiyatı 0,94 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Dolayısıyla XRP’nin güzel bir toparlanma yaşadığı ifade edilebilir.

Bu toparlanma SBI Holding ile yapılan açıklamalardan etkilenmiş olabilir. Japon çevrimiçi finans grubu SBI Holdings Inc., SBI VC Trade ve SBI Ripple Asia ile işbirliği içinde Filipinler’e uluslararası havaleler için bir köprü para birimi olarak XRP’yi kullandığını açıkladı.

Ayrıca bazı analistlerin, Ripple’ın en son ortaklıklarına ve SEC ile Ripple davasındaki işlemlere dayanarak XRP fiyatı için %324’lük bir ralli öngördüğü görülüyor.

Ripple Fiyat Beklentileri

XRP fiyatında öncelikle 1,1 dolarlık direncin kırılması gerekiyor. Bunun üzerinde ise 1,25 dolar ve 1,40 dolarda dirençlerin olabileceği düşünülüyor. Anca analistlerin beklediği gibi artışlar devam ederse en güçlü direncin 1,98 dolar seviyelerinde görülmesi muhtemel.

Buna ek olarak XRP henüz 2018 yılında 3,84 dolarlık rekorunu da kırabilmiş değil ve güncel rakamlar ile bu rekor seviyelere henüz daha var. Ancak bu rekorun kırılması ile XRP fiyatının hızlı bir şekilde 5 dolara yükselebileceği de ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Sırada Shiba Inu (SHIB) Var! AMC, Dogecoin (DOGE) Katilini Kabul Edecek Mi?

Sonraki Haber

Kasım Ayı Kripto Paralar İçin Nasıl Geçecek?

İlgili Haberler