Ripple’da Son Çıkış: XRP Fiyatı Buradan Sonra Toparlanabilir Mi?

İlayda Peker

Son zamanlarda kripto para birimlerinde beklenmedik hareketler görülüyor. Bitcoin (BTC) liderliğinde kripto paraların oldukça volatil fiyat hareketleri çizdiğini ifade edebiliriz. BTC yükselirken yükselişe geçen altcoin’lerin düşüşlerden daha çok etkilendiğini söylesek yanlış olmaz. Özellikle Ripple (XRP) son zamanlarda yatırımcıların beklentilerini karşılayamıyor ve gerilemeye devam ediyor.

Ripple Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP’nin 0,23 dolar altına gerilemesinin daha düşük seviyelere yol açabileceği ve boğaların bu seviyeden sonra fiyatı yukarı çıkarma konusunda zorlanabileceğini analistler dile getiriyordu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2250 dolara kadar gerilemiş olan XRP fiyatı bu durumda alarm veriyor olabilir.

Bununla birlikte 0,2250 dolara yükselmeden önce Ripple’ın 0,22 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altını gördüğüne şahit olduk. Bu da yatırımcıların endişelenmesine sebep oldu. Analistlere göre boğaların kontrolü ele alması durumunda ilk diren seviyesi 0,2280 dolar bandında olacak. Ana direnç seviyesinin ise 0,23 dolar bandı olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre XRP’nin üçlü bir toparlanma dalgası başlatmak için 0,23 dolar ve 0,2320 dolarlık direnç seviyelerini aşması gerekiyor. Bu seviyelerin ardından bir sonraki kilit direnç noktasının 0,2350 dolar seviyesinde olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Ripple Daha da Düşer Mi?

Ripple eğer 0,2280 dolar ve 0,2300 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa daha fazla kayıp olasılığının olduğu ifade ediliyor. 0,2200 dolarlık destek bölgesinin altında net bir kırılma, başka bir kötü düşüşü tetikleyebilirTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarih Belli Oldu!

Sonraki Haber

Araştırmalar Ne Aşamada: Dijital Dolar Sonunda Geliyor Mu?

İlgili Haberler