Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 8/04/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP) geçtiğimiz günlerde elde ettiği rallisinin sonucunda 0,20 dolara kadar çıkmayı başardı ve 12 Mart tarihinde yaşanan krizin etkilerini önemli bir ölçüde giderdi.

Ripple Alınır Mı?

12 Mart tarihindeki çöküş öncesinde 0,30 doların üstünden işlem gören XRP’nin yaşadığı düşüş birçok yatırımcıyı korkutsa da ağın temelleri sağlam gibi gözüküyor.

XRP boğalarının şu an için hedefledikleri noktanın ise %38,2’lik Fibonacci seviyesi yani 0,34 dolar olduğu görülüyor. Eğer boğalar orta vadede bu seviyeye kadar gelmeyi başarırlarsa teknik analize göre 200 günlük SMA’nın yer aldığı 0,108 dolar hedef haline gelecektir. Aslında XRP/USD işlem çiftini uzun süredir aşağıda tutan bu seviyenin aşılması, inanılmaz bir FOMO başlatabilir.

Ripple Grafik

Diğer teknik indikatörlere bakıldığında ise 4 saatlik XRP grafiğindeki MACD indikatörünün pozitif bölgeye geçmek üzere olduğu görülüyor. RSI ise ortalamanın üstüne çıkmayı başardı ve bu yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. XRP’deki destek ve direnç noktalarına bakıldığında ilk desteğin 0,19 dolarda, ikinci desteğin 0,18 dolarda üçüncü desteğin ise 0,16 dolarda olduğu görülüyor.

Üç desteğin de kırılması bizleri 0,11 dolara kadar götürebilir. Direnç noktalarına bakıldığında ise 0,20 dolar, 0,22 dolar ve 0,24 doların etkin olduğu görülüyor. XRP/USD işlem çiftinin 24 saatlik ticari hacmi 2 milyar doların üzerinde ve bu şu an için oldukça düşük gözüküyor. XRP hacminin bu seviyelerde kalması fiyat yükselişinin kısa süre sonra bitmesi ile sonlanabilir ve Ripple düşüş tahminleri doğru çıkabilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Cash’in Göz Kamaştıran Artışı Nereye Kadar Devam Edecek?

Sonraki Haber

Draper: “İnsanlar, Bitcoin Kullanmak İsteyecek”

İlgili Haberler