Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 7/05/2020

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün yine sert bir yükseliş yakaladı ve birçok kripto para borsasında 9.600 dolar direncini kısa süreli de olsa kırmayı başardı. BTC’nin bu yükselişi doğal olarak altcoin’leri yerine sabitledi ve Ripple (XRP) da bunlardan birisi oldu.

Ripple Dolar Grafik

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde ABD Dolarına karşı %2,45, Bitcoin’e karşı ise %4,13 geriledi. Birim fiyat olarak 0,216 dolara kadar düşen XRP’nin SATS değeri de 0.00002288 BTC’ye geriledi.

XRP teknik analizine bakıldığında önde gelen kripto para biriminin Bitcoin’e karşı son 2 yılın en düşük seviyesine gerilediği görülüyor ve bu tehlike çanlarının çaldığını gösteriyor. XRP/USD işlem çiftinin ilk destek noktası 0,21 dolar iken bunun aşılması durumunda 0,20 dolar ve 0,192 dolar devreye girecektir.

Ripple Yorumları

XRP/BTC işlem çiftine bakıldığında ise desteğin 2258 SATS, 2225 SAT ve son olarak 2220 SAT noktalarında yer aldığı görülüyor. Yani XRP’nin hala tutunacak önemli dalları bulunuyor. Yine de teknik analize ve 100 günlük üssel hareketli ortalama, 0,21 doların yakın zamanda aşılabileceğini ve fiyatın son önemli destek 0,192 dolara inebileceğini gösteriyor.

XRP’nin 200 günlük üssel hareketli ortalamanın altına inmesi de alıcılar ile satıcılar arasındaki savaşı kesin bir şekilde çözebilir ve ayıların gücü ellerine aldıkları görülebilir. XRP’nin bütün bu düşüş trendinden kurtulması için ise 0,23 doların üzerinde kapanış yapması ve BTC’nin de yatay bir grafik çizmesi gerekiyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Savunucuları Kripto Eleştirmenlerine Karşı!

Sonraki Haber

İlk Çeyrekte Üretilen BTC’lerin %50’sini İki Firma Aldı

İlgili Haberler