Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 13/04/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), Bitcoin’in dalgalı hareketlerinden payına düşeni almış gibi gözüküyor. Yaşanan sert düşüşte XRP de dahil birçok kripto para birimi düştü ve yatırımcıların ne zaman bu satış baskısından kurtulacakları büyük bir merak konusu.

Ripple Fiyatı

XRP fiyatı hafta sonu boyunca 0,187 dolardaki destek hattının üzerinde kalmayı başardı ve devamında 0,19 doları zorladı. Ancak buna rağmen XRP/USD işlem çiftinin önemli direnç noktalarını kıramadığı ve 0,180 dolar seviyesine geri döndüğü görüldü.

Eğer yatırımcılar ciddi bir alış baskısı oluşturup 0,187 doların üzerine yeniden çıkmayı başarabilirlerse fiyatın 0,20 dolara kadar gideceği aşikar. Ancak buna rağmen fiyat üzerindeki satış baskısı artar ve XRP söz konusu destek noktasının altına inerse, sıradaki seviye 0,172 dolar olabilir. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,183 dolardan işlem görüyor ve buradaki hareketi belirleyici olacaktır.

Ripple Yorumları

Günlük grafiğe bakıldığında şu an içerisinde bulunulan takoz formasyonunun fiyatı 0,16 dolar seviyesine kadar çekebilme imkanı olduğu görülüyor. En yakın güçlü desteğin burada bulunması ise tesadüf değil ve XRP’nin buradan bir sıçrama yapması olası.

Eğer XRP 0,16 dolara kadar düşer ve buradan BTC’nin hareketi ile yükseliş başlarsa, hareketli ortalamaya göre fiyat bir anda 0,22 dolara kadar yükselebilir ve üç direnci birden kırabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yarılanması, Bitcoin Cash Yarılanması Gibi Mi Olacak?

Sonraki Haber

Gemini 3 Token’a Daha Destek Vermeye Hazırlanıyor

İlgili Haberler