Ripple Yeni Bir Ortaklığa İmza Attı: XRP Nasıl Etkilenecek?

İlayda Peker

Online piyasalarda bir ödeme çözümü şirketi olan Lemonway, müşterilerinin Euro-Euro uluslararası ödemelerini kolaylaştırmak için RippleNet’i kullanabilmek amacıyla Ripple ile ortaklığa vardıklarını açıkladı. Aynı zamanda ödeme şirketi, organizasyon genelindeki yönetici liderliği ile yeniden yapılanma ve iki ürününü yeniden markalaştırma duyurusunda da bulundu.

Lemonway ve Ripple

Bugün yapılan duyurulara göre San Francisco merkezli Ripple ile 2007 yılında kurulan ödeme şirketi Lemonway arasındaki ortaklık, Lemonway’in RippleNet aracılığıyla Nium’a bağlanmasına izin verecek. Fransız şirketi, bunu yaparak “uluslararası ödemelerini dönüştürmeyi ve müşterileri için ödeme sürelerini önemli ölçüde azaltmayı” hedefliyor.

Yapılan açıklamalara göre İşbirliği, Lemonway’in Euro’dan Euro’ya ödeme yollarını iyileştirmesine izin verecek ve şirketin gelecekte diğer geleneksel para birimlerinde de genişlemesini sağlayacak. RippleNet ayrıca yüzlerce küresel finans kurumuna erişim sağlayacak ve sonuçta işlem süresini ve maliyetlerini azaltacak.

Nium Küresel Kurumsal İşletme Başkanı Rohit Bammi konuyla ilgili yaptığı yorumlarda, “Nium, bankaların ve finans kurumlarının daha önce bunu yapmak için gereken karmaşıklık, zaman ve maliyet olmadan yenilikçi dijital finansal hizmetleri başlatmasına ve ölçeklendirmesine yardımcı olabilecek bir fintech altyapısı oluşturmaya çalışıyor. Lemonway ile RippleNet aracılığıyla ödeme yeteneklerini geliştirmek için yapılan bu ortaklık bunun bir kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

Lemonway’in ödeme işleme ve yönetim çözümü, 200 kitle fonlaması platformu dahil 1400’den fazla Avrupa pazarına hizmet veriyor. Şirket, bu kadar çok sayıda müşteriye sahip olmanın, özellikle geleneksel sınır ötesi ödeme hizmetleri için işlem hacimlerini artırdığını belirtti. RippleNet aracılığıyla Lemonway’in hizmetlerinin önemli ölçüde hızlanması bekleniyor.

Fiyat Etkilenir Mi?

Aslında Ripple’ın ortaklıkları ile ilk zamanlarda XRP fiyatı güzel artış hareketleri sergiliyordu. Ancak son 3 yıldır kurulan büyük ortaklıklara rağmen XRP fiyatı bu haberlere tepkisiz kalıyor. Dolayısıyla Lemonway ile kurulan ortaklığın da XRP fiyatını etkilemesi beklenmiyor.


Total
28
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple (XRP) Kurucusu: Amerika, Çin Karşısında Kaybetti!

Sonraki Haber

Büyük Borsa Hack Saldırısının Ardından İşlemleri Yeniden Başlatıyor

İlgili Haberler