Ripple (XRP) Ortağından Sekiz Ay Üst Üste Üç Haneli Büyüme!

İlayda Peker

Önde gelen ödeme şirketi MoneyGram’ın 17 Eylül tarihli basın açıklamasına göre şirket, Ağustos ayında sınır ötesi işlemlerde yıllık bazda yüzde 162 artış kaydetti. Böylece Ripple ortağı şirket arka arkaya sekizinci ayda üç haneli artış kaydetmiş oldu. Ancak bir önceki ayda %207 olan oran bu ay aşılamamış gibi görünüyor.

MoneyGram’ın Büyümesi

MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes yaptığı açıklamada, şirketinin dijitalleşmede dikkate değer bir ivme kazandığını vurguladı. CEO, MoneyGram’ın küresel bir durgunluk sırasında bu sonuçları elde ettiğinin de altını çizdi ve “Bu performansın Eylül ayında devam etmesi, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin dijital dönüşümümüzün hızının yanı sıra modern, mobil ve misyon odaklı müşteri deneyimimize değer verdiğini gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan MoneyGram son zamanlarda banka kullanımının olmadığı ya da sıfıra yakın olduğu Afrika bölgesinde varlığını büyütüyor. Örneğin; MoneyGram Uganda’nın en büyük ticari bankası olan Centenary Bank ile ortaklık kurdu. Ayrıca Ripple ortağı, Ağustos ayının sonlarında telekomünikasyon şirketi Airtel Africa ve yerel dijital ödeme şirketleriyle anlaşmalar yaparak 28 piyasada mobil cüzdanlara erişim kazandı.

Bundan önce de Ocak ayında LuLu Money ile kurulan ortaklık ve geçen ay Sri Lanka’nın MMBL Para Transfer şirketi ile kurulan ortaklık ile Asya-Pasifik bölgesinde büyümesini hızlandırdı. Yapılan açıklamalara göre sekiz ay üst üste kaydedilen muazzam büyümenin arkasındaki bir sebep de Afrika olabilir.

Goldman Sachs Darbesi ve Ripple

Etkileyici büyümesine rağmen MoneyGram, geçtiğimiz ay Goldman Sachs’ın 6 milyon dolar değerinde hissesinden vazgeçmesi ile büyük bir darbe almış oldu. Bunun yanı sıra MoneyGram’ın Ripple (XRP) ile devam eden ortaklığı da sürekli gündeme geliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 18/09/2020

Sonraki Haber

İki Günde Gündeme Oturdu: UNI Hızla Büyüyor!

İlgili Haberler