Ripple (XRP) Ortağı Değerini 2 Milyon Dolara Çıkardı!

İlayda Peker

Ripple ortağı dLocal, Amerikan büyüme sermayesi şirketi General Atlantic tarafından desteklenen finansman turu sırasında 200 milyon doları güvence altına aldıktan sonra 2 milyar dolar değerine ulaştı. Bu, Uruguay merkezli sınır ötesi ödeme platformunu Latin Amerika bölgesinde VC tarafından finanse edilen en yüksek değerli şirketlerden biri konumuna getirdi.

dLocal’in Değeri

Aslında toplam GSYİH’si 59,6 milyar dolar olan (Uber’in piyasa değerinden daha küçük) küçük bir Güney Amerika ülkesi olan Uruguay, fintech girişimleri için bir yuva gibi görünmüyor. Ancak 2016 yılında kurulan dLocal, 20 ülkeye genişleyerek dört yıl boyunca karda kalmayı başardı. Bu çabalarının bir sonucu olarak dLocal ülkede sevilen bir fintech firması olmanın haklı gururunu yaşıyor.

dLocal CEO’su Sebastián Kanovich, şirketinin gelişmekte olan ülkelerde sınır ötesi ödemeleri iyileştirmedeki rolü hakkında yaptığı yorumlarda, “Unicorn statüsünü güvence altına almanın ve küresel yatırımcıları destekleyen en değerli Latin Amerika finans teknolojisi şirketlerinden biri olmanın ötesinde, erişimi genişletiyor ve gelişmekte olan pazarlardaki kişilerin e-ticarete bağlanmasına yardımcı olarak belirli yerel ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş güvenilir ödeme teknolojisi oluşturarak ürünlerimizi sürekli geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan dLocal, 200 milyon dolarlık finansman turundan önce, yatırımcılardan yalnızca 7 milyon dolar toplamıştı. dLocal, yeni gelen sermayeyi gelişmekte olan piyasalardaki varlığını genişleterek kullanmayı planlıyor.

Bunların yanında dLocal’ın eş başkanı Martín Escobari, dLocal’ın ödeme çözümlerinin özel olarak benzersiz coğrafyalar için tasarlandığını ifade ediyor:

Önde gelen küresel fintech’ler ile yaptığımız önceki çalışmalardan dolayı ödeme çözümleri sektörünü iyi tanıyoruz ve dLocal, çeşitli ihtiyaçlara göre özel olarak uyarlanmış ısmarlama çözümler arayan küresel yatırımcılar için tercih edilen bir iş ortağı olarak kendini kanıtladı.

Ripple’ın İlk Ortaklarından

dLocal, Ripple’ın blockchain destekli RippleNet ağına katılan ilk 100 finans kurumu arasında yer alıyor. Ripple, o zamanlar yeni başlayan girişimle ortaklık kurarak Latin Amerika’ya farklı bir ödeme yolu açmayı başarmıştı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 16/09/2020

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP Yatırımcılarına Kötü Haber, Düşüşe Hazır Olun!

İlgili Haberler