Ripple (XRP) CTO’su Çok Büyük Kaybetti!

İlayda Peker

Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) David Schwartz, kendisinin ve eşinin 2012 yılında kripto yatırımları için bir “risk azaltma planı” yapmaya karar verdiklerini ve bunun da mevcut fiyatlarla sekiz haneli bir kayba neden olduğunu açıkladı.

Schwartz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, o zamanlar her biri 1 dolara 40.000 Ethereum (ETH) sattığını açıkladı. Eğer ETH’lar satılmamış olsaydı bugünün fiyatlarında 15,5 milyon dolardan fazla bir birikimleri olacaktı. Ayrıca CTO, 750 dolara önemli miktarda Bitcoin (BTC) ve 0.10 dolardan da büyük miktarda XRP sattığı için pişman olduğunu dile getirdi. Schwartz Bitcoin ve Ripple’ın miktarlarını açıklamadı.

Risk Azaltma Süreci

Twitter kullanıcısı “PbuzzXr”in “XRP ile ilgili riskleri azaltmak istersen satış yapan herhangi biri dolandırıcıdır.” sözlerine yanıt olarak yukarıda bahsi geçen açıklamaları yaptı. Ripple’in CTO’su, 2012’de riskten kaçınma kararının, “finansal ve duygusal olarak bana bağımlı olan insanlarla riskten kaçınan bir kişi” olduğu gerçeğiyle birlikte alındığını dile getirdi.

Schwartz konuyla ilgili açıklamalarında, “Kader varımı yoğumu riske atmama neden oldu. Tüm kripto para birimi alanında risk çok yüksek. Ben aksini iddia etmek ve başkalarının da aynısını yapmasını önermek için fazla mantıklıyım.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Geçen hafta Ripple‘ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, kripto yenilikçiliğini teşvik etmede Çin, Singapur ve Birleşik Krallık gibilerine ayak uyduramadığı için ABD’yi eleştirerek şirketin yakında ABD’den taşınabileceğini ima etti.

Buna ek olarak Ripple CEO’su Brad Gralinghouse da dün paylaştığı bir dizi tweet ile geçtiğimiz hafta Amerika Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan rapor sonrasında gerçekten Amerika’dan taşınmayı düşündüklerini ifade etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Gösterge Bitcoin (BTC) İle İlgili Önemli İpuçları Veriyor Olabilir

Sonraki Haber

Ünlü CEO: “Bitcoin’de Düşüş Olmayacak”

İlgili Haberler