Ripple Vs. SEC: Forbes Gazetecisi Hinman Belgelerine Erişim Talebinde Bulundu

Bitcoin Haber

Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki hukuk mücadelesinde tüm belgeler sunulmuş ve tüm gözler Yargıç Analisa Torres’in vereceği karara çevrilmiş olsa da, potansiyel olarak büyük bir etkiye sahip yeni bir talep geldi. Forbes muhabiri Dr. Roslyn Layton, mahkemeden Hinman’ın konuşma belgelerine erişim talep ederek müdahil olma talebinde bulundu.

Ripple, Hinman Belgeleri İçin Mücadelede Destek Alıyor

Avukat J. Carl Cecere tarafından temsil edilen gazeteci, SEC’in 22 Aralık’ta Hinman’ın konuşma belgelerinin bir kısmını mühürleme talebini engellemeye çalışıyor.

Önergeye göre, düzenleyici politika köşe yazarı, Aalborg Üniversitesi’nde misafir araştırmacı ve Strand Consulting’in başkan yardımcısı olan Dr. Layton’ın Ripple veya XRP’de herhangi bir mali çıkarı olmadığı gibi davada da herhangi bir mali çıkarı bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, Hinman konuşma belgeleri hakkında Forbes’da çok sayıda makale yazmıştır. Mektuba göre, bu makalelerde Hinman belgelerinin kripto endüstrisi için oynadığı merkezi rolü inceledi ve dilekçeyi haklı çıkardı.

Layton ve avukatı, hem Birinci Anayasa Değişikliği’nin hem de federal genel hukukun basına bu adli belgelere erişim konusunda temel bir hak verdiğini savunuyor. Belgelerin yayınlanması lehine ileri sürülen argümanlardan biri de SEC’in belgelerin önemini kabul etmiş olmasıdır.

Ripple ve SEC

Layton’a göre, sadece Ripple, yöneticileri ve binlerce XRP sahibi için değil, tüm kripto endüstrisi için olağanüstü bir tehlike söz konusu:

Bu dava aynı zamanda SEC’in sektöre yönelik tüm ‘yaptırım yoluyla düzenleme’ sistemi üzerinde yasal bir referandum görevi görerek bu ülkedeki kripto para birimlerinin geleceğini belirlemeye hazırlanıyor.

Forbes kıdemli yazarına göre, SEC’in açık bir düzenleyici rehberliğinin olmaması, Hinman belgelerinin kamu incelemesi için büyük önem kazanmasına neden oldu. Ve Hinman’ın bu konuşmada sunduğu sözde rehberliğin şeffaf olmadığı kanıtlandı.

Ethereum (ETH) SEC’in yetki alanı dışında ilan edilirken, Ripple milyar dolarlık bir para cezasıyla karşı karşıya:

Bu tutarsızlık, potansiyel çıkar çatışmaları konusunda ciddi endişelere yol açtı, çünkü Hinman’ın XRP gibi rakip coinleri dışlayarak Ethereum’u teşvik etmekte mali bir payı vardı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

El Salvador, Teksas’ta ‘Bitcoin Büyükelçiliği’ Kuracak

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı 25.000 Doları Test Etti: Geri Çekilme Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler