Ripple: SEC Davası Gölgesinde Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor!

Bitcoin Haber

Scott Chamberlain’e göre, SEC ile bitmek bilmeyen Ripple  mücadelesi başka bir yasal işlemle sonuçlanabilir. Blockchain avukatı ve Evernode XRPL’nin kurucusu, her iki tarafın da uzman tanıklıklarını engelleme kararıyla ilgili bir tweet’e yanıt verirken bu zemini savundu.

Balinaların Kafası Mı Karıştı?

Gerekçelerini açıklayan Chamberlain, hem Ripple hem de düzenleyici kurum tarafından sunulan vakalardaki bazı kusurlara dikkat çekti. Oyunda birçok gerçek olduğunu kabul etmesine rağmen, girişimci birkaç kanıt parçasının belirsiz kaldığını söyledi. Chamberlain bir tweet attı:

“SEC’in uzmanının, insanların neden XRP satın aldığına ilişkin ifadesi hariç tutuldu. SEC’in, herhangi birinin XRP’yi yalnızca ya da büyük ölçüde Ripple’ın çabalarından kar elde etmeyi umarak satın aldığı yönündeki argümanını destekleyecek herhangi bir kanıtın kayıtlarda olup olmadığı belirsiz”

Ancak hukukçunun görüşü sosyal medya platformunda anlaşmazlığa yol açtı. Bazıları Chamberlain’in Ripple’ı desteklediğini, dolayısıyla taraflı bir görüşe sahip olduğunu belirtti. Diğerleri ise yeni bir duruşma yapılması görüşüne katılmadı.

Bölünmenin ortasında Whale Alert, büyük miktarlarda XRP‘nin cüzdanları taşıdığını bildirdi. Gerçek zamanlı sermaye hareketi izleyicisine göre, son 24 saat içinde yaklaşık 112 milyon XRP adresten adrese aktarıldı.

Balina Hareketleri

Ancak, cüzdan değişiminin XRP fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu. CoinMarketCap’e göre XRP son 24 saat içinde %4,05 oranında artış gösterdi. Bu, kripto piyasasının çok daha büyük bir kısmının gösterdiği duyarlılığın aksine oldu.

Günlük grafiğe göre, XRP’nin kırılma potansiyeli vardı. Bunun nedeni, fiyatın 23 Şubat’tan 7 Mart’a kadar azalan kanalından sonra zaten düzeltici bir model izliyor olmasıydı.

Fiyat artışının ardından Göreceli Güç Endeksi (RSI) de aşırı satım bölgesinden çıktı. Basın saatine göre RSI 57,37 idi. Bu, XRP alım gücünün güçlü olduğu ve yükseliş momentumunun devrede olduğu anlamına geliyor.

Fiyat artışı ve balina işlemlerine ek olarak, XRP hacmi 1,68 milyara yükseldi. Bu metrik, piyasanın gücünü ve belirli bir varlığa olan ilgiyi gösterir. XRP fiyat artışı ve hacmi de aynı şekilde gerçekleştiğinden, mevcut eğilimin yukarı yönde güç topladığı anlamına geliyordu.

Yazım sırasında XRP 0,395 dolardan el değiştirdi. Bununla birlikte, daha geniş piyasa duyarlılığı kısa vadede token fiyatını hala etkileyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ADA: Cardano’nun TVL’si Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Sonraki Haber

ABD Hükümeti Coinbase’e Büyük Miktarda Bitcoin (BTC) Aktardı

İlgili Haberler