Ripple Ortaklarından XRP Fiyatını Etkileyebilecek Adımlar

Ripple Ortaklarından XRP Fiyatını Etkileyebilecek Adımlar

SBI Group’un resmi web sitesinde yer alan açıklamalara göre, şirketin dijital ödemelerde kullanılan mobil uygulaması Money Tap büyük bir Japon bankadan yatırım aldı. Japonya’nın en büyük bankalarından Higo Bank’tan yatırım alan ve halihazırda RippleNet üzerinde çalışan Money Tap böylece 38. banka desteğine sahip oldu.

MoneyTap’in Gelişmesi

Merkezi Kumamoto’da bulunan Higo Bank yapılan açıklamalara göre artık Money Tap’ın hissedarı oldu. SBI Group web sitesinde yer alan açıklamalara göre Higo Bank, Money Tap’ın kullandığı “yeni nesil finansal altyapı”ya katılacak.

Higo Bank, Kumamoto’nun önde gelen bankaları arasında yer alıyor ve müşterilerin hizmetlerden daha iyi ve uygun bir şekilde yararlanmasını sağladığı sürece teknik yeniliklere açık olduğunu ifade ediyor. Banka ayrıca bölge nüfusunun refahına da katkıda bulunuyor.

Öte yandan atılan bu adım sayesinde Higo Bank, SBI’nin Money Tap uygulamasını destekleyen 38 numaralı finans kurumu oldu.

Bunların yanında SBI web sitesi Money Tap‘in mobil uygulaması aracılığıyla ödeme yöntemlerini genişlettiğini belirtiyor.

İngiltere’de E-para Hamlesi

Merkezi Singapur’da bulunan ve  müşterilerine daha iyi hizmetler sunmak için RippleNet‘i kullanan küresel fintech devi Nium, geçtiğimiz günlerde İngiltere regülatörü FCA’dan bir EMI lisansı aldı. Elektronik para enstitüsü anlamına gelen bu lisans sayesinde artık Nium dijital para piyasaya sürebilecek ve müşteriler bu dijital paraları yatırım ya da transfer amacıyla kullanabilecek.

Ayrıca bu lisans, şirketin B2B ve B2C finansal hizmetlerinin ölçeğini genişletmesine, Birleşik Krallık’taki ve dünyanın her yerindeki müşterilerini birbirine bağlamasına olanak tanıyacak.

Tüm bu gelişmelerin normal şartlarda XRP fiyatı üzerinde etkili olması bekleniyor. Ancak XRP şu an için zaten yükselişte ve son iki yıldır benzer gelişmelerin fiyat üzerinde etkili olmaması sebebiyle yatırımcıların tedirgin olduğu ifade edilebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.