Ripple Kurucu Ortağı Nisan Ayında 54 Milyon XRP Sattı!

Metin Alaca

Ripple (XRP) kurucu ortağı Jed McCaleb, ara ara yaptığı toplu XRP satışları ile tanınıyor. Ripple yönetimi ile bundan yaklaşık 6 yıl önce bir anlaşma imzalayan ve XRP satışlarını sınırlandıran McCaleb, fiyatın artmasını fırsat bilerek yine toplu XRP satışları yapmış gibi gözüküyor.

Jed McCaleb 11 Milyon Dolarlık XRP Sattı

McCaleb’in sadece Nisan ayı içerisinde 54.215.405 XRP sattığı yani 11,8 milyon dolarlık satış yaptığı görünüyor. Ripple ve Stellar kurucu ortağı olan McCaleb’in bu hesaba göre neredeyse her gün 1,8 milyon adet XRP sattığı söylenebilir.

Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in artan fiyatının altcoin’lere yansıması, XRP fiyatının da yükselmesini sağlamıştı. Nisan ayı boyunca bütün kripto para piyasasında  bir yükseliş görüldü ve XRP fiyatı da 0,22 doların üzerine kadar çıktı.

McCaleb’in bu satışları özellikle fiyatın düşmesinden endişe eden XRP yatırımcılarını daha da korkutuyor. Ünlü kurucu ortak ve Ripple arasında imzalanan anlaşma gereği McCaleb elindeki bütün XRP’leri toplu bir şekilde satamasa da ara ara yaptığı bu ve buna benzer satışlarla yine piyasalarda satış baskısı oluşturuyor.

Bunun yanı sıra Ripple ise her ay yaptığı 1 milyar XRP’nin kilidini açıp bunu kullanma eyleminden geri adım atmış gibi duruyor. Ripple 2020 yılının başlangıcından beri her ay 1 milyar XRP’nin kilidini açsa da bunları daha sonra tekrardan kilit altına alıyor ve sadece 100 milyon XRP’yi kullanıma açıyor. Bu da aslında McCaleb’in oluşturduğu satış baskısını dengeliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Max Keiser: Warren Buffett Bitcoin Konusunda Haksız Çıktı

Sonraki Haber

Chainlink’i (LINK) %70’lik Düşüş Mü Bekliyor?

İlgili Haberler