Ripple Koronavirüs İle Mücadelede Ön Saflarda Yer Alıyor

İlayda Peker

Fintech firması Ripple ve eski CEO’su Chris Larsen, ölümcül koronavirüs salgının etkisinin azaltılabilmesi için beş San Francisco merkezli gıda bankasına 5 milyon dolar bağışta bulunacaklarını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu bağışın kaynağı; Eylül 2018’de 100 milyon dolardan fazla katkı ile ödemeler devi Ripple tarafından başlatılan “Ripple for Good” adı verilen sosyal etkinlik oldu.

Gıda Kıtlığı İle Mücadele

Milyonlarca işletmeyi bir süre kapanmaya ya da tamamen kepenk indirmeye zorlayan COVID-19 salgını, San Francisco Körfez Bölgesi’nde açlık krizine yol açtı. Gıda bankaları, işsizlikle ilgili iddialardaki keskin bir artış nedeniyle oluşan gıda sorunuyla mücadele etmek ve gıda ihtiyacını karşılamak için üstün performans gösteriyor.

Ripple geçtiğimiz haftalarda kar amacı gütmeyen kuruluşlardan biri olan Silikon Vadisi Gıda Bankası’na 1 milyon dolar bağış yapmıştı. Bahsi geçen kuruluş yaptığı açıklamalarda artık işten çıkarılma baskısı altında yiyecek satın alamayan düşük gelirli insanlardan gelen tüm çağrıları karşılayabilmek için mücadele verdiğini belirtti. Silikon Vadisi Gıda Bankası İkinci Hasat CEO’su Leslie Bacho konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Yardım hattımız günde yaklaşık 180 çağrı alıyordu. Ama şimdi son zamanlarda işsizlikle uğraşan ve çok endişeli olan insanlardan günde 1.200 çağrı alıyoruz.

Teknoloji Liderleri Ön Saflarda

Mart ayında Ripple, kar amacı gütmeyen kuruluşlara kriz sırasında hayatta kalmalarına yardımcı olmak için 200.000 dolar gönderdiğini açıkladı. Ripple’ın yanı sıra Binance ve Stellar Development Foundation da salgın ile mücadele konusunda büyük bağışlar yaparak yardımda bulunmayı hedefleyen kripto para kuruluşları arasında yer alıyor.

Öte yandan Twitter CEO’su Jack Dorsey belki de en büyük bağışlardan birini yaptı ve salgınla mücadele kullanılmak üzere 1 milyar dolar bağış yaptı…

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC 2015 Yılından Bu Yana Yüzde 3.300 Arttı

Sonraki Haber

Yarılanmaya Beklenmeyen Verilerle Gidiyoruz

İlgili Haberler