Ripple Fiyatı: XRP’de Tehlike Çanları Çalıyor!

İlayda Peker

Yaşanan son gelişmelerle birlikte Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatlarında düşüşler yaşandığını görüyoruz. Lider kripto para birimi ile birlikte düşüşe geçen XRP’de grafikler ve analistler ne söylüyor, düşüşler devam edecek mi?

Ripple Fiyatı

BitMEX davası ve Trump’ın koronavirüse yakalanmasının ardından Bitcoin düşüş eğilimine geçti ve yazının yayına hazırlandığı an itibariyle de düşüş sürüyor. BTC’yi takip eden ve ondan etkilenen altcoin’lerde de düşüşler yaşanıyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi XRP’nin önemli bir direnç seviyesi olan 0,2450 doları aşamadığı ve düşüşe geçtiği görülüyor. Özellikle 0,2400 dolar seviyesinin altının görülmesi analistlerin daha karamsar düşünmesine sebep oluyor gibi görünüyor.

Yazının yayına hazırlandığı anda 0,2309 dolara kadar gerileyen XRP’nin düşüşü devam ettirmesinden korkuluyor. Çünkü önemli bir destek seviyesi olan 0,2380’in altı görüldü ve satış baskısının da devam ettiğini görüyoruz. Ayrıca analistlere göre 0,2445 dolar bandındaki direnç de hala çok güçlü ve aşılabilmesi için büyük çaba harcanması gerekiyor.

Bunun yanında analistlere göre eğer 0,2280 dolarlık seviyenin altında olumsuz bir kırılma olursa fiyat 0,2200 dolar ve hatta 0,2150 dolar seviyesine kadar çekilebilir.

Artış İhtimali

Ripple eğer 0.2300 veya 0.2280 dolar  civarında destek bulursa kısa vadeli bir yukarı yönlü hareket çizebilir. Analistlere göre artış yönünde 0,2400 dolar bandında ciddi bir dirençle karşılaşılabilir. Ancak bu direncin aşılması halinde 0,2450 dolara doğru yükseliş başlayabilir ve boğalar kontrolü ele alabilir.

Tabii ki tüm bu teknik göstergeler bir yerde Bitcoin fiyatının hareketi ile de birlikte değerlendirilmeli. Zira Bitcoin yaşanan son gelişmelerin etkisinde düşüşe devam ederse, XRP’de de bir düşüş ihtimali daha olası. Ama eğer BTC gelişmelerin etkisinden kurtulur ve artış hareketini devam ettirebilirse o zaman XRP de yukarı yönlü grafik çizebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Trump Koronavirüse Yakalandı, Bitcoin Düşüşe Geçti! Neden?

Sonraki Haber

Enflasyon ve Bitcoin İlişkisi: Enflasyon BTC’yi de Değersizleştiriyor Mu?

İlgili Haberler