Ripple CTO’sunun Sahip Olduğu XRP Miktarı Tartışma Yarattı!

İlayda Peker

Blockchain devi Ripple’ın CTO’su David Schwartz Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada ne kadar XRP’ye sahip olduğunu takipçileri ile paylaştı. CTO’nun açıklamalarına göre sahip olduğu XRP miktarı oldukça fazla ve bu rakam onu otomatik olarak bir XRP balinası haline getiriyor.

Schwartz’ın Ne Kadar XRP’si Var?

Schwartz, XRP Ledger’ın orijinal mimarlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. CTO yakın zamanda paylaştığı bir Twitter gönderisinde, üçüncü en büyük kripto para biriminin fiyatı 1 dolara ulaştığında işinden ayrılacağını açıkladı. Schwartz ayrıca şu anda 1.000.000’den fazla XRP’ye sahip olduğunu ve bugünün fiyatlarında 610.000 dolar değerinde olduğu tahmin edildiğini belirtti.

Buna ek olarak CTO, sahip olduğu XRP miktarını tam olarak belirtmese de, 10.000.000’den daha az XRP’ye sahip olduğunu açıkladı. 0,61 dolarlık mevcut fiyatlarla 10.000.000 adet XRP 6.100.000 dolara denk geliyor.

Açıklama Tartışma Yarattı

Ripple CTO’sunun bu açıklamalarının ardından Twitter’da farklı görüşler ortaya çıkmaya başladı. Bazı takipçiler Ripple CTO’sunun XRP’de çok az yatırımının olduğunu ve Chris Larsen gibi diğer Ripple kurucularının milyarlarca kripto paraya sahip olduğunu ifade etti. Bazıları ise David’in büyük bir XRP hazinesi yerine Ripple’da bir maaş ve hisse seçtiğini belirtti.

Her ne kadar detaylı açıklamalar olmasa da Schwartz’ın oldukça fazla miktarda XRP’sinin olduğu ve bir XRP balinası olduğu kesin gibi görünüyor.

CTO’nun Diğer Yatırımları

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu bu yıl kripto para portföyü hakkında birçok ayrıntı paylaştı. Ekim ayında Schwartz, büyük miktarlarda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) yatırımını çok düşük fiyatlara elinden çıkardığı için ne kadar pişman olduğunu dile getirdi.

Öte yandan Son zamanlarda Schwartz, FLASH, TIX, KUDOS, DICE, KIND, VEZT, BEE, AMP, NRN, SIG ve PRYZE gibi popüler olmayan altcoin’lerin alım satımını yaparken en az 300.000 dolar kaybettiğini de dile getirdi.

David Schwartz, bir anda çok fazla farklı kripto para yatırımı yapmayı sevmeyen ve riskten kaçınan bir kişi olsa da, hala önemli miktarlarda BTC, XRP, az miktarda BAT ve ETH ve çok küçük miktarlarda birkaç başka kripto para birimine sahip olduğunu da açıkladı.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Korkuya Kapılmaya Gerek Yok: Uzun Vadeli Düşünün!

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 30/11/2020

İlgili Haberler