Ripple CEO’su SEC Davasının Biteceği Tarihi Açıkladı!

Fatih Uçar

Uzun süredir menkul kıymet satışı iddialarıyla baskı altında olan Ripple bu sürecin biteceği tarihe işaret etti. Özellikle XRP yatırımcıları aylardır devam eden davayı yakından takip ediyor, token fiyatı da baskılandığı için davanın sonuçlanmasıyla fiyatın hızla yükselişe geçmesi umuluyor. Birden fazla boğa sezonunu ATH tazeleyemeden geçiren XRP için tünelin sonundaki ışık görünüyor mu?

Ripple (XRP) Davası Ne Zaman Bitecek?

Ripple CEO’su Garlinghouse, “Yargıç, bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını, bunun daha geniş etkileri olacağını anlıyor” dedi. Ripple CEO‘suna göre, dağıtılmış defter teknolojisi firması Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süredir devam eden davanın sonuna yaklaşılıyor.

Brad Garlinghouse, “yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen” davada kaydedilen ilerlemenin altını çizdi. CNBC‘ye konuşan CEO, davanın 2022 yılı içinde sona ermesini umuyor.

“Açıkçası, yargıç tarafından sorulan iyi soruları görüyoruz, Yargıç bunun sadece Ripple ile ilgili olmadığını anlıyor; Bunun daha geniş etkileri olacak”.

Geçen yıl SEC, Ripple‘ı 2013’ten bu yana XRP tokenları satarak menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçlamıştı. Ripple, XRP‘nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyleyerek iddialara itiraz etti.

SEC, Ripple’ın token satışına geçmeden önce XRP‘nin yasal danışmanlarından bir menkul kıymet olabileceğinin farkında olabileceğini iddia etti ve davalının yasal tavsiyesine erişmek için bir dava açtı. Mahkeme, avukat-müvekkil gizliliğini gerekçe göstererek talebi reddetti.

Aylardır Ripple Labs yetkilileri davanın işlerini ve yatırımcıları olumsuz etkilediğini savunuyor. Şirket ayrıca, dava çözülür çözülmez olası bir halka arzı değerlendiriyor.

Ripple (XRP) Fiyat Tahminleri

Teknik verilerden önce temelde Ripple davasının fiyat üzerinde ciddi baskısı bulunuyor. Eğer dava Ripple lehine neticelendirilirse, bu durum fiyat için büyük bir katalizör olacak. XRP yatırımcıları da büyük bir merakla davanın sonuçlanmasını ve fiyatın en azından geçtiğimiz yıllarda alım yaptıkları seviyelere yükselmesini bekliyor.

Yazı hazırlandığı sırada XRP, 1,05 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. XRP fiyatı 2018 yılının başında 3,4 dolara ulaşmış ve bu bölgeyi tekrar görememişti. 2021 yılındaki yükseliş sezonlarını mevcut dava sebebiyle boş geçen XRP geçtiğimiz yıla göre sadece %400 arttı. Analistlere göre davanın neticelenmesiyle fiyat kısa vadede 2 doları aşacak ve ATH testine niyetlenecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Büyük Artış Potansiyeline Sahip 6 Metaverse Coin’i!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyat Analizi: ETH’da Önemli Seviyeler!

İlgili Haberler